Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Co łączy Pola Nadziei i Niedzielę Palmową?

piątek, 12 kwietnia 2019 12:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Niedzielę Palmową w parafiach diecezji radomskiej zostanie przeprowadzona akcja "Pola Nadziei", której celem jest pozyskanie funduszy, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych. Organizatorem jest Caritas Diecezji Radomskiej. W tym roku wolontariusze rozprowadzą 12 tys. żonkili. W ubiegłym roku zebrano ok. 30 tys. złotych.

"Pola Nadziei" to coroczna akcja charytatywno-edukacyjna. Jednym z jej głównych celów jest propagowanie opieki paliatywnej oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w tej dziedzinie. Istotne jest również dążenie do łamania stereotypów. - Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kweście na rzecz chorych na raka. – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Ks. Kowalski przypomina, że symbolem akcji jest żonkil. W listopadzie cebulki tych żółtych kwiatów posadzono m.in. przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu, która znajduje się w sąsiedztwie Radomskiego Centrum Onkologicznego. Gdy zakwitną – zostanie przeprowadzona kwesta.

– Chcemy, by w naszej diecezji akcja ta połączyła ludzi młodych i aktywnych z chorymi na ciężkie choroby. Żonkile zostały posadzone przez wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas; gdy zakwitną chcemy przeprowadzić kwesty. Podczas kwesty za datek do puszki, ofiarodawcy otrzymają kwiat żonkila lub jego symbol – mówi ks. Robert Kowalski:

Dzięki zebranym funduszom będzie można wesprzeć osoby chore na nieuleczalne choroby, jak również zakupić specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny; będzie dostępny w wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego prowadzonych przez Caritas na terenie diecezji. W tym roku wolontariusze rozprowadzą 12 tys. żonkili. W ubiegłym roku zebrano ok. 30 tys. złotych. Iwona Stępniewska z radomskiej Caritas:

Tak więc, kulminacja akcji "Pól Nadziei" odbędzie się w parafiach w Niedzielę Palmową. Caritas chce, aby ten dzień stał się aktem solidarności z chorymi. Jest to również dzień ogólnopolskiego finału akcji. Kwesty przeprowadzone zostaną przez wolontariuszy i opiekunów ze Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas. Patronat nad akcją objął Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Zapraszamy do nas: