Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wielkanocne spotkanie dla osób bezdomnych

czwartek, 18 kwietnia 2019 13:22 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/ Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Tradycyjny żurek, suchy prowiant na drogę, wspólna modlitwa i zapewnienie: "Jesteście ważni!". Caritas Diecezji Radomskiej zaprosiło dziś osoby bezdomne na wielkanocne spotkanie. 

W samo południe przed siedzibą Caritasu przy ul. Kościelnej 5 - jak co dzień - zgromadziły się osoby bezdomne, by skorzystać z jadłodajni. Jednak czwartkowe spotkanie miało wyjątkowy charakter. Rozpoczęło się od pobłogosławienia pokarmów, życzeń i wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. Damian Drabikowski - wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej: 

- Chcemy przybliżyć naszym podopiecznym świąteczną atmosferę, żeby poczuli - chociaż przez tą chwilę - że są naprawdę ważni, że chociaż pogubili się w życiu, to zawsze mogą wrócić na dobrą drogę - wyjaśnia ks. Damian Drabikowski: 

 Dla uczestników spotkania, to ważne, że mogą spotkać się w wyjątkowych, świątecznych okolicznościach: 

Przygotowania do śniadania rozpoczęły się już o godz. 5.00 rano. Przygotowanych zostało 270 porcji żurku. - Kto jest potrzebujący, kto jest głodny może zawsze przyjść i dostać u nas gorący posiłek - przypomina Ewa Misiewicz - koordynator jadłodajni: 

Podopieczni otrzymali również chleb, konserwy i suchy prowiant. 

Zapraszamy do nas: