Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Polski odcinek Via Misericordia zostanie oznakowany

piątek, 19 kwietnia 2019 11:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rycerze Kolumba oznakują metalowymi tabliczkami polski fragment "Szlaku miłosierdzia", od Oświęcimia do Łagiewnik. Cała trasa została wytyczona w 2016 roku. Liczący 2 tys. km szlak wiedzie od Asyżu, przez Florencję, Padwę, Mariazell, Wiedeń, aż do Krakowa.

Ks. Wiesław Lenartowicz, kapelan radomskiej Rady Matki Bożej Częstochowskiej 3 lata temu przeszedł całą trasę. - Otrzymaliśmy wówczas błogosławieństwo od papieża Franciszka, by ten szlak żył, by wierni z niego korzystali. Całą drogę znakowaliśmy naklejkami. W środę, po świętach wielkanocnych wyruszamy w trasę, od Oświęcimia do Łagiewnik, by polski odcinek trasy oznakować metalowymi tabliczkami - mówi ks. Lenartowicz. Pojawią się na nich muszle - symbol św. Jakuba Apostoła i pielgrzymek:

W 2016 roku Rycerze Kolumba szli szlakiem Via Misericordia, czyli Drogą Miłosierdzia. Pielgrzymka była formą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Rycerze Kolumba są obecni w Polsce od ponad 14 lat i liczą ponad 5 tys. członków działających w 104 radach na terenie 28 diecezji. Kapelanem stanowym Rycerzy Kolumba w naszym kraju jest abp Wacławem Depo.