Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Caritas zaprasza na spotkanie w Kozienicach

środa, 24 kwietnia 2019 14:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Pracownicy Caritas Polska, którzy pomagali Syryjczykom w Aleppo, będą opowiadali o swojej misji w kościele Krzyża Świętego w Kozienicach. Przy okazji będą zbierać środki na realizację programu Rodzina-Rodzinie. Spotkanie organizowane przez Caritas Diecezji Radomskiej odbędzie się z racji rozpoczynającego się 28 kwietnia Tygodnia Miłosierdzia. 

Ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas powiedział, że spotkanie z pracownikami Caritas, będzie okazją do świadectwa i podzieleniem się doświadczeniem pomocy w Syrii. - Będziemy też zbierać środki do puszek na program "Rodzina rodzinie", który łącznie udzielił wsparcia w wysokości ok. 46 mln złotych dla 9 tys. rodzin. Serdecznie zapraszamy w niedzielę do Kozienic na spotkanie ze świadkami wojny i braterskiej solidarności - zachęca ks. Kowalski.

Przypomnijmy, że program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego "Rodzina rodzinie" rozpoczął się 4 października 2016 r. Pierwszym darczyńcą obejmującym pomocą syryjską rodzinę w Aleppo został abp Stanisław Gądecki. Początkowo celem pomocy miało być 20 rodzin, po ponad 14 miesiącach regularna pomoc dociera do ok. 9 tys. rodzin. Dla wielu to jedyne wsparcie, dzięki którym mogą przetrwać.

Wiele rodzin, którym pomaga Caritas Polska to matki samotnie wychowujące dzieci, ich ojcowie albo zginęli podczas wojny, albo od kilku lat służą w armii i nic nie wiadomo o ich losach, bądź musieli uciekać. Dzięki pomocy płynącej z programu "Rodzina rodzinie" rodziny mogą nabyć kilka amperów energii, kupić podstawowej jedzenie i opłacić mieszkania. Pomocą objęte są rodziny z wszystkich Kościołów chrześcijańskich w Aleppo.

Zapraszamy do nas: