Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Msza Św. dla kobiet

niedziela, 12 maj 2019 12:35 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W poniedziałek w kościele św. Wacława na Starym Mieście w Radomiu sprawowana będzie Msza Św. dla kobiet.

 Inicjatywa wpisana jest w ogólnopolski projekt "Urzekająca".  - To projekt katolicki, skierowany do kobiet, który zrodził się z potrzeby serca i z chęci odkrywania kobiecego serca, zgodnie z zamysłem Pana Boga. Jest to inicjatywa od kobiet dla kobiet. W tym programie pragniemy odkrywać kobiecość, do jakiej powołał nas Pan Bóg na wzór najpiękniejszej i najdoskonalszej z niewiast - na wzór Maryi - wyjaśnia Barbara Kobylarczyk.

W Radomiu odbyły się już dwa spotkania z cyklu "Urzekająca kawa". - Zaczynamy od modlitwy, na wstępie jest też pół godziny przy kawie i ciastku, żeby poznać się, porozmawiać. Te spotkania zakładają wymianę doświadczeń. Jest dana tematyka, bo "Urzekająca" ma swój program. Radomską specyfiką są osoby prowadzące w danym temacie i po ich wystąpieniu jest czas na wypowiedzenie się - mówi Barbara Kobylarczyk. W dotychczasowych spotkaniach uczestniczyło 90-120 kobiet. - "Urzekająca kawa" daje mi bardzo wiele radości. Te spotkania są czymś niesamowitym, bo jest nas tak dużo, rozmawiamy ze sobą, dzielimy się i ja sama po tych spotkaniach chcę i staram się żyć według tego projektu. Wspieramy się w tym celu, by być na wzór Maryi - mówi Joanna Puk. - Spotkania te to taka nowoczesność w tradycji. Po którymś spotkaniu panie pięknie cytowały kardynała Wyszyńskiego. To jest II poł. XX wieku, a jego teksty pięknie funkcjonują też w dzisiejszej perspektywie. Rzeczywiście można odkrywać tę nowoczesną obecność kobiety w Kościele przez tradycję, jaką daje też Kościół - dodaje duszpasterz grupy ks. Krzysztof Bochniak. "Urzekająca kawa" odbywa się w ostatni czwartek miesiąca w "Arce" przy ul. Chrobrego 7/9.

Nowość to Msza Św. dla kobiet. To już w poniedziałek 13 maja. Całość rozpoczyna się o godz. 19.30. Oprócz Eucharystii będzie można adorować Najśw. Sakrament, wziąć udział w nabożeństwie majowym, wysłuchać konferencji "Silna i zdecydowana jak Maryja".

 

Zapraszamy do nas: