Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Świat potrzebuje Ducha Świętego

niedziela, 08 czerwca 2014 09:36 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dzisiaj kierujemy wielkie błaganie o Ducha Świętego dla świata i Kościoła - mówił biskup Henryk Tomasik, który celebrował Mszę świętą w Wigilię przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie wspólnot ewangelizacyjnych z udziałem ok. 2 tys. osób, zakończyło się przed północą w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. W trakcie liturgii odczytano dekret biskupa radomskiego dotyczący utworzenia Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Radomskiej pod wezwaniem św. Dobrego Łotra "jako ośrodek modlitwy, formacji i ewangelizacji". 

- Dzisiaj kierujemy wielkie błaganie o Ducha świętego dla świata, Kościoła i każdego serca. Prosimy dzisiaj, przemień naszą obojętność w serdeczną życzliwość, naszą noc w Twoje światło, zimę naszych dusz w Twoją wiosnę, wyprostuj nasze krzywe drogi, wypełnij naszą pustkę, oczyść nas z pychy, pogłębiaj pokorę, gaś zmysłowość, spraw abyśmy widzieli siebie, tak jak nas widzisz, w prawdzie i miłości, abyśmy byli Ludem Świętem - mówił w homilii biskup Henryk Tomasik.
W trakcie liturgii odczytano dekret biskupa radomskiego dotyczący utworzenia Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Radomskiej pod wezwaniem św. Dobrego Łotra "jako ośrodek modlitwy, formacji i ewangelizacji". Dekret odczytał ks. Krzysztof Ćwiek, proboszcz radomskiej katedry. - Nowa ewangelizacja stała się ważnym tematem nie tylko dla pontyfikatu św. Jana Pawła II, ale również papieży Benedykta XVI i Franciszka. Troska o przygotowanie katolików do ewangelizacji, przekształcenie parafii i wspólnot w środowiska ewangelizujące, urasta do pierwszorzędnego zadania duszpasterskiego współczesnego Kościoła. Wpisuje się w jego misyjną tożsamość - czytamy w dekrecie.
Ks. Sławomir Płusa, duszpasterz wspólnot ewangelizacyjnych w diecezji zwrócił uwagę, że dzisiaj temat ewangelizacji powraca. - Albo można powiedzieć inaczej, nabiera mocy. Jan Paweł II zainicjował w Kościele i dał bardzo mocny impuls ku temu, żebyśmy podejmowali nową ewangelizację. I ten tydzień ewangelizacyjny jest jakąś próbą podjęcia tej inicjatywy, pokazania dynamizmu Ducha Świętego, który jest związany z głoszeniem Ewangelii i ufam, że ten dynamizm znajdzie wyraz w różnych spotkaniach w ramach tego tygodnia - powiedział ks. Płusa.
W ramach rozpoczętego II Tygodnia Ewangelizacyjnego o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie w katedrze ruchów, wspólnot i stowarzyszeń. Odbędzie się również ewangelizacja uliczna połączona z festynem na głównym deptaku w mieście. Przed Urzędem Miejskim zostanie ustawiona scena. W programie jest świadectwo Patrycji Hurlak - "nawróconej wiedźmy" oraz koncert chwały Mate.O.
W poniedziałek w kinie Helios odbędzie się projekcja filmu "Niebo istnieje naprawdę". Po emisji obrazu odbędzie się drugie spotkanie z Patrycją Hurlak. O 19.00 odbędzie się Msza święta i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie w kościele przy ulicy Grzybowskiej w Radomiu. We wtorek w programie jest ewangelizacja uliczna. W środę zaplanowano spotkanie "Twój język ma charyzmatyczną moc!" z dr. Carol Razza (USA) w kościele św. Kazimierza na Osiedlu Zamłynie. Początek o 17.00. Godzinę później w kościele księży pallotynów na Młodzianowskiej odbędzie się Msza św. W czwartek o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie dla małżeństw w kościele św. Rafała na Ustroniu. Z kolei w piątek organizatorzy zaplanowali kurs "Nowe Życie" w ośrodku "Kazimierzówka" przy kościele św. Kazimierza na Zamłyniu. W programie jest także referat ks. Andrzeja Jędrzejewskiego: "…by nikt nie wyrzekł się swojego udziału w ewangelizacji" - papież Franciszek o ewangelizacji i "Kościele wyruszającym w drogę".