Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Raban na radomskich ulicach

niedziela, 08 czerwca 2014 19:03 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Siedmiodniowy festiwal radosnej wiary i świadectwa rozpoczął się czuwaniem w wigilię Niedzieli Zesłania Ducha Świętego w radomskiej katedrze. W programie są Msze święte, koncerty, debaty, kursy, rozmowy i mnóstwo modlitwy. Organizatorem II Tygodnia Ewangelizacyjnego są radomskie wspólnoty we współpracy z Radą Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Radomskiej. 

Ks. Sławomir Płusa, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji mówi, że celem tygodnia jest umocnienie więzi między człowiekiem a Chrystusem. - Chcemy poprowadzić ludzi z dynamizmem do Chrystusa. Wzywamy Ducha Świętego, aby nas przenikał. Chcemy mówić o Bogu nie tylko w kościołach, ale i na ulicach. Dlatego we wtorek na ulicach Radomia zagra Wielka Orkiestra Bożej Miłości - mówi ks. Płusa.
Dodaje, że jednym z elementów rabanu o którym mówił Franciszek, będzie środowe spotkanie z dr Carol Razza. Jest to amerykańska psychoterapeutka, która jest koordynatorką oddziału Magnificatu w diecezji Palm Beach w USA, członkiem Zespołu Doradczego Magnificatu, a także pracownikiem oraz kierownikiem duchowym w Seminarium św. Wincentego á Paulo.
Jednym z elementów niedzielnego spotkania była uliczna ewangelizacja. Chrystusa głosili Ryszard i Judyta ze Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. - Idziemy, by zanieść ludziom Dobrą Nowinę. Cieszy nas, że ludzie chcą usłyszeć - może i z ciekawości - o Chrystusie - mówi pan Ryszard. - Dzielę się tym, co sama zyskałam, czyli wiarę nadzieję i miłość - dodała pani Judyta. Wśród ewangelizatorów były również Teresa Guz i Monika Włoskiewicz ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Radomiu. - Idziemy z wiarą, że są ludzie, którzy szukają Boga. Nasza obecnością chcemy im w tym pomóc - powiedziały zgodnie radomianki.
Drugi dzień Tygodnia Ewangelizacyjnego zakończył się świadectwem "nawróconej wiedźmy", czyli Patrycji Hurlak i koncertem chwały z udziałem Mate.O.