Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Z modlitwą o ołtarze

poniedziałek, 09 czerwca 2014 07:24 / Autor:

80 osób ze Wspólnot dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa z diecezji radomskiej weźmie udział w pielgrzymce do Krakowa, aby modlić się o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

 

Rozalia Celakówna zabiegała przez całe życie o uznanie Jezusa Chrystusa królem przez poszczególne osoby, rodziny, jak i cały naród. - Najświętsze Serce Jezusa jest wyrazem miłości Jezusa do nas i właśnie my chcemy to Serce postawić na pierwsze miejscu. Miłość Boga, miłość Jezusa w naszym życiu ma zajmować centralne miejsce, stąd intronizacja, czyli postawić kogoś na tron. Stawiamy na tron Serce Jezusa, a dokładnie kiedy mówimy "Serce Pana Jezusa" myślimy o osobie Jezusa - tłumaczy istotę intronizacji NSPJ diecezjalny opiekun Wspólnot dla Intronizacji NSPJ, ks. Marek Tomulczuk.

Obecnie wspólnoty dla intronizacji działają aż w 36 diecezjach. Spotykają się raz w tygodniu na godzinnej adoracji Najśw. Sakramentu. Natomiast w trzynastym dniu każdego miesiąca o godz. 16.30 w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie przy ul. Kopernika odprawiana jest Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Rozalii Celakówny apostołki Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.