Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

1000 Koronek za Kapłanów

czwartek, 27 czerwca 2019 13:54 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Młodzież zachęca do wspólnej modlitwy za kapłanów. W najbliższy piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego przeprowadzona zostanie akcja "1000 Koronek za Kapłanów".

- Postanowiliśmy wraz z młodymi z naszej diecezji zorganizować modlitwę za kapłanów. Wydaje się, że w ostatnim czasie ta modlitwa jest im bardzo potrzebna. Mówię tu o kapłanach, którzy pomagają nam na co dzień, ale również o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby zorganizować Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ich intencji. Chcemy zebrać 1000 osób, które w tym samym czasie będą modliły się za różnych księży - powiedziała nam Otylia Sałek z Rady Młodzieżowej Diecezji Radomskiej i fundacji Młodzi Radom.

Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 15. Odbędzie się w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego i transmitowana będzie na fanpage'u Młodzi Radom. Nie trzeba być jednak na miejscu w Radomiu. Można łączyć się w tej modlitwie z dowolnego miejsca. Jak powiedziała nam Otylia Sałek zgłaszają się osoby nawet z Lublina czy Bielska-Białej. - Można modlić się za kapłanów, których znamy. Można modlić się za kapłanów, których jeszcze nie spotkaliśmy na swojej drodze. Możemy modlić się za kapłanów młodych, jak i tych, którzy mają więcej lat kapłaństwa, zarówno za tych, którzy nam pomagają, są pewni, ale też za tych, którzy przeżywają jakieś chwile zwątpienia - dodała Otylia Sałek.