Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Módlmy się o powołania!

niedziela, 30 czerwca 2019 10:31 / Autor: Weronika Chochoł
fot. ks. Jacek Wieczorek
Weronika Chochoł

Do modlitwy o dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zachęca Biskup Radomski Henryk Tomasik. 

Biskup Radomski Henryk Tomasik w audycji Radia Plus Radom "Kwadrans dla Pasterza" apelował o modlitwę w intencji powołań. Jak przekonywał, dobre powołania rodzą się tam, gdzie jest dużo modlitwy i głęboka wiara, a przede wszystkim ofiara i świadectwo. - Bardzo pomagamy temu dziełu budzenia powołań wówczas, kiedy w naszych rodzinach rozmawiamy o religii, o Chrystusie, gdy pokazujemy wartość ofiary - to jest kolejny problem. Bardzo dużo rozpada się małżeństw. Zmniejszała się liczba powołań. Dlaczego? Bo zmniejszył się duch ofiary, gotowość do poświęcenia: 

Być może w związku z próbami tworzenia wizerunku Kościoła będącego w kryzysie, kandydatów do seminariów będzie mniej, jednak jak dodaje Biskup Radomski jest tó również ogromna szansa, aby te powołania były mocniejsze. Na antenie Radia Plus Radom biskup Henryk Tomasik podziękował młodzieży, która podjęła inicjatywę "1000 koronek za kapłanów" w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jednocześnie pasterz diecezji radomskiej apeluje, by w modlitwie pamiętać o wszystkich księżach: 

O dar rozeznania Bożego powołania proszą w codziennej modlitwie alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Do poniedziałku, 8 lipca trwa nabór do radomskiego seminarium, a więcej o rekrutacji pisaliśmy tutaj