Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wakacje dzięki Caritas

czwartek, 04 lipca 2019 14:44 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ok. 800 dzieci i młodzieży skorzysta z tegorocznych wakacji współorganizowanych przez Caritas Diecezji Radomskiej. Są to podopieczni m.in. Domu Matki i Dziecka im. Jana Pawła II w Jasieńcu Iłżeckicm, Centrum Nauki i Zabawy Bajka w Radomiu, czy Świetlicy Akademia Młodych w Radomiu. Środki na ten cel pochodzą m.in. z akcji 1 procent oraz dotacji z Urzędu Miejskiego w Radomiu, Fundacji Enea i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

- Staramy się każdego roku wspomagać wypoczynek letni dla naszych podopiecznych. Kilka dni temu gościliśmy ponad 120 uczestników w ramach IX Festiwalu Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie zorganizowały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Przy okazji dziękujemy Centrum Edukacji Przyrodniczej w Nadleśnictwie Marcule za gościnę - powiedział ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

Ciekawą ofertę przygotowali Pedagodzu Ulicy, którzy prowadzą projekty profilaktyczne, animacyjno-sportowe i kulturalno-artystyczne dla dzieci i młodzieży zagrożonych niedostosowaniem społecznym i marginalizacją. - Warsztaty kulinarne, spływ kajakowy, rajd rowerowy, czy spotkania integracyjne - wylicza ks. Kowalski. Pedagodzy ulicy docierają tam gdzie profesjonalna pomoc psychologów, terapeutów, pedagogów nie dociera. Specyfiką pracy pedagogów ulicznych jest bezpośrednie wyjście do dzieci oraz do ich środowiska, niekonwencjonalne podejście, odrębne od utartych schematów.

Również w Centrum Nauki i Zabawy Bajka w Radomiu rozpoczęła się realizacja projektu "Dziecięca Pracownia Architektoniczna". W wakacyjnych zajęciach z modelowania i druku 3d, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Latorośl udział biorą podopieczni placówki w wieku od 9 do 14 lat.

- Do wyjazdu nad morze przygotowują się dzieci ze Świetlicy Akademia Młodych w Radomiu. Staramy się, by oferta wakacyjna była atrakcyjna - powiedział ks. Kowalski:

Zapraszamy do nas: