Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Świadectwo pamięci

piątek, 06 września 2019 21:36 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Msza w intencji śp. abp. Zygmunta Zimowskiego odprawiona została przy kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości w Opocznie.

Nabożeństwo odprawili w Opocznie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz biskup radomski Henryk Tomasik. W swojej homilii abp Depo mówił za św. Janem Pawłem II, że każda Eucharystia, bez względu na to, gdzie sprawowana, jest godziną naszego zatrzymania się teraz i tutaj, bo Chrystus modli się wtedy za nas. – To nie my tylko przychodzimy na tę Eucharystię, to On oddaje siebie poprzez ciało i krew, które otrzymał od dziewicy Maryi – mówił abp. Nawiązał także do tragedii na Giewoncie i głosów na temat tego, by zdjąć z tej góry krzyż, bo przyczynił się on do śmierci turystów. – To ja stawiam pytanie: czy można inaczej przejść przez życie i śmierć jak nie przez Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego? I dlatego stajemy dzisiaj tutaj, modląc się za śp. abp. Zygmunta o pełnię radości wiecznej dla niego. Bo po ludzku zdawałoby się, że za wcześnie odszedł, ale Chrystus miał swoje prawo do niego, kiedy zgodził się być Jego własnością, właśnie nie inaczej, ale za cenę krwi Chrystusa – mówił. Przytoczył także fragment z listu pasterskiego abp. Zimowskiego o potrzebie odbudowania ludzkich sumień. Posłuchaj całej homilii abp. Wacława Depo:

Abp Zygmunt Zimowski był inicjatorem powstania kaplicy przy ul. Ogrodowej. Jej fundatorami są Bogusława i Stanisław Tępińscy. Założyciel Ceramiki Paradyż dziękował kapłanom za odprawienie mszy świętej.

Z kolei bp Henryk Tomasik dziękował mieszkańcom za liczny udział w nabożeństwie, organizatorom za przygotowanie uroczystości i wszystkim obecnym przy kaplicy za pamięć o abp. Zygmuncie Zimowskim.

W nabożeństwie przy kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości przy ul. Ogrodowej wzięła udział rodzina zmarłego w 2016 roku abp. Zygmunta Zimowskiego. Licznie przybyli tu również okoliczni mieszkańcy, ale także przyjezdni goście, którzy wspominali śp. abp. Zygmunta Zimowskiego.