Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

Rodzinka na Plus

Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

wtorek, 17 września 2019 11:00 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: MabelAmber/pixabay
Magdalena Gliszczyńska

Zbliża się jubileuszowa XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Odbędzie się ona od 21 do 22 września 2019. Hasłem pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II „Rodzina sanktuarium życia”, które zawarł w encyklice "Evangelium Vitae".

- W tym roku chcemy odkryć, że rodzina jest sanktuarium życia. Tam jest początek wszystkiego. Początek miłości, radości. Radości, która otwiera na przyjęcie nowego dziecka. Dlatego chcemy zobaczyć z mami, co to znaczy przyjąc życie - podkresla ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

 

Jak dodał ks. Przemysław Drąg, przede wszystkim w tym roku uczestnikom będzie towarzyszyć modlitwa w intencji wszystkich małżeństw i rodzin, prosząc, aby stawały się prawdziwym sanktuarium życia. - Będzie okazja, żeby pomodlić za te rodziny, w których dzieje się dramat, gdy małżonkowie długo czekają na dar życia, na dziecko, i za tych którzy to dziecko z różnych przyczyn utracili. Będziemy też polecać w modlitwie dzieci, jak chronić, jak wychowywać i jak dawać radość najmłodszym - powiedział ks. Drąg.

Do pielgrzymowania indywidualnego i w ramach grup parafialnych oraz diecezjalnych zaproszone są rodziny z dziećmi, małżeństwa, osoby zaangażowane w Duszpasterstwo Rodzin i wszyscy, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie.

- Zapraszamy, aby odkryć czym jest miłość. Ta miłość, która dzieje sie w rodzinie, a która skierowana jest do naszych dzieci, tych które się rodzą, bądź zostały utracone - zachęca do wzięcia udziału ks. Przemysław Drąg.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę, 21 września o godz. 15.30, Mszą św. w intencji Ojczyzny. W programie jest też m.in. zwiedzanie wystawy „Matki mężne czy szalone?”. W niedzielę, 22 września zaplanowano spotkanie „Rodzina wobec dramatu dziecka utraconego” oraz wykład o ochronie prawnej dziecka w Polsce. Głównym punktem pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia o godz. 11.00 pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla. Podczas Mszy św. zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Odbędzie się też ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego. Na zakończenie nastąpi zawierzenie małżeństw i rodzin Maryi Królowej Polski.

Pielgrzymka od ponad 30 lat organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Jej celem jest przede wszystkim wzmocnienie polskich rodzin, zwrócenie uwagi na piękno powołania małżeńskiego, a także pomoc w przezwyciężeniu zagrożeń.

W wydarzeniu rokrocznie bierze udział ponad dziesięć tysięcy osób. Zebrani uczestniczą we wspólnej modlitwie, mogą również wysłuchać świadectw i konferencji o tematyce małżeńskiej i rodzinnej.

Zapraszamy do nas: