Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

Sanktuaria

Bp Tomasik: bądźmy świadkami Chrystusa

czwartek, 03 października 2019 14:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ten czas ma przyczynić się do rozbudzenia świadomości misyjnej - powiedział biskup Henryk Tomasik, odnosząc się do rozpoczętego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który ustanowił papież Franciszek, po raz pierwszych w dziejach Kościoła.

Bp Tomasik powiedział, że trzeba na nowo podjąć z energią misyjną przemianę naszego życia i duszpasterstwa. - Chodzi o to, aby każdy uczeń Chrystusa był misjonarzem, by głosił swoim życie Ewangelię. Papież Franciszek zachęca, abyśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, a misja powierzona Kościołowi - wciąż jeszcze daleka - mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła - powiedział bp Tomasik, który był gościem Radia Plus Radom.

Bp Henryk Tomasik nawiązując do encykliki św. Jana Pawła II o stałej aktualności posłania misyjnego przypomniał, że misja Chrystusa, powierzona Kościołowi, nie została jeszcze wypełniona do końca. Dodał, że misja Kościoła dopiero się rozpoczyna i że w jej służbie musimy zaangażować wszystkie nasze siły.

- W momencie sakramentu bierzmowania zobowiązaliśmy się do tego, że będziemy nie tylko uczniami, ale i misjonarzami. Cały problem polega na tym, że młodzi nie do końca mają świadomość tego zobowiązania. My wszyscy również o tym zapominamy. Ważne, abyśmy przypomnieli sobie słowa św. Pawła: "Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!” - mówił ksiądz biskup.

- Nam wszystkim, nie tylko misjonarzom potrzebna jest świadomość, że to my mamy być narzędziami Chrystusa, który chce zbawiać świat - dodał ordynariusz radomski.

W najbliższą sobotę, 5 października w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole odbędzie się diecezjalna inauguracja Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Pielgrzymka Rodziny Różańcowej odbędzie się pod hasłem "Różaniec - potężna broń na trudne czasy". Rozpocznie się o godz. 9.30 na placu różańcowym. Głównym punktem programu będzie Msza Św. w południe pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Podczas Mszy Św. zostanie poświęcony sztandar Stowarzyszenia Żywy Różaniec Diecezji Radomskiej.

Pielgrzymka będzie także dziękczynieniem za koronację cudownego obrazu Matki Bożej w Wysokim Kole przez Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przypomnijmy, że papież Franciszek zatwierdził dekret beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia.