Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Środowiska pro-life: radomscy posłowie zignorowali nasz apel

czwartek, 03 października 2019 15:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Posłowie Ziemi Radomskiej zignorowali treść apelu środowisk pro-life, które organizują Marsz dla Życia i Rodziny. Po ubiegłorocznym wydarzeniu wystosowany został list do parlamentarzystów o większe zaangażowanie w kwestii procedowania projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję". Na 9 posłów, odpowiedziała tylko Anna Kwiecień z Prawa i Sprawiedliwości.

Komitet organizacyjny, w skład którego wchodzą: Małgorzata Górka, Kamila Rzepka i Robert Dominiczak poinformował, że 20 maja 2018 roku wystosowany został do wszystkich parlamentarzystów Ziemi Radomskiej apel podpisany przez wiele osób, o większe zaangażowanie w kwestii procedowania projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję".

Po upływie prawie roku, 20 marca 2019 roku, wysłano do adresatów pismo nawiązujące do apelu z następującymi pytaniami:

1. Czy zapoznał/a się Pan/i z treścią apelu?

2. Czy zgadza się Pan/i z jego przekazem?

3. Jakie konkretne działania podjął/ęła Pan/i w celu wypełnienia oczekiwań przedstawionych w tym apelu?

4. Jakie ma Pan/i dalsze plany związane z tym apelem?

- Niestety, z przykrością musimy stwierdzić, że pismo to zostało zignorowane przez wszystkich adresatów z wyjątkiem Pani Poseł Anny Kwiecień. Mimo, że nie jesteśmy w pełni zadowoleni z uzyskanej odpowiedzi, dziękujemy jej za uczciwe potraktowanie naszego głosu - informują działacze pro-life.

Ich zdaniem brak reakcji parlamentarzystów na zeszłoroczny apel oraz na tegoroczne zapytanie nie świadczy dobrze o poziomie życia politycznego w Polsce. Uważają, że ignorowanie głosu obywateli, w tym w tak podstawowej sprawie jak ochrona życia, jest głęboko niedemokratyczne. - Nie rozwiązuje też żadnego problemu. Oświadczamy, że nie ustaniemy w wysiłkach w kierunku poszanowania ludzkiego życia – piszą: Małgorzata Górka, Kamila Rzepka i Robert Dominiczak.

W zeszłorocznym apelu przypomniano, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia i trwa do naturalnej śmierci. - Z przykrością stwierdzamy fakt, że prace nad obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję", który 10 stycznia 2018 r. został przez Sejm skierowany do dalszych prac, nie posuwają się do przodu. Projekt zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Jest to projekt bardzo prosty i krótki i jego zatwierdzenie pozostaje sprawą jedynie dobrej woli osób odpowiedzialnych za pracę nad nim. Tymczasem z niezrozumiałych powodów jest on odkładany na bliżej nieokreśloną przyszłość. Dlatego apelujemy do wszystkich polityków, a zwłaszcza do parlamentarzystów Ziemi Radomskiej, o pilne uchwalenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, który został poparty głosami ponad 800 tysięcy ludzi - czytamy w apelu.

Działacze pro-life zwrócili się do wybranych przez społeczeństwo polityków o odwagę i zdecydowaną postawę w tej sprawie. - Należy odłożyć na bok wszelkie jałowe dyskusje, bo rzecz jest zupełnie podstawowa: obrona ludzkiego życia. Liczymy na wrażliwe sumienia polityków, od których zależy los ludzi w naszej Ojczyźnie i nalegamy, aby nie sugerowali się tendencyjnymi sondażami i fałszywymi argumentami. Apelujemy także do wszystkich ludzi dobrej woli o niepoddawanie się zniechęceniu i konsekwentne upominanie się o prawo do życia dla każdego człowieka! - napisali działacze pro-life.

Działacze przypomnieli też, że zostało opublikowane oświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przed wyborami parlamentarnymi". Jako Komitet Organizacyjny Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny w pełni identyfikują się z nim i popierają.