Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Łączniczka Powstania Warszawskiego gościem "Całkiem Innej.."

piątek, 04 października 2019 10:25 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Z wielką radością rozpoczynamy kolejny rok naszych kobiecych spotkań. Zapraszamy na spotkanie z Lucyną Adamkiewicz, pseudonim "Ewa". Tym razem "Całkiem Inna" to łączniczka w Zgrupowaniu „Chrobry I” - mówi Klaudia Kutkowska jedna z organizatorek spotkań dla pań.

Po wakacjach rusza kolejny cykl spotkań dedykowany kobietom. Najbliższe wydarzenie wpisuje się w Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, który od 7 października rozpoczyna się w Radomiu. "Całkiem Inna..." odbędzie się we wtorek 8.10.2019 r. o godz. 19:00. w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu, przy ul. Górniczej 2.

- Tradycyjnie zaczniemy oczywiście od babskich plotek przy kawie i ciastku. Następnie udajemy się na wyczekiwane spotkanie z Miłością. W kaplicy będziemy adorować Stwórcę przy pięknej muzyce i rozważaniach ks. dr Mariusza Wilka. Potem spotkanie z wyjątkowym gościem - zapowiada Klaudia Kutkowska.

A kim jest gość najbliższego spotkania:

Lucyna Adamkiewicz, pseudonim "Ewa", łączniczka w Zgrupowaniu „Chrobry I”, od 15 roku życia była żołnierzem Armii Krajowej. Po klęsce Powstania Warszawskiego, była więźniem dwóch niemieckich obozów śmierci - w Auschwitz-Birkenau oraz Mauthausen-Gusen.

Lucyna Adamkiewicz za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zapraszamy do nas: