Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Film i spotkanie modlitewne - trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Diecezja Radomska.

Film i spotkanie modlitewne - trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

09 październik 2019 / Tekst

W Radomiu trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń, w tym: wystawy, koncerty, wykłady czy spotkania modlitewne.

Resursa Obywatelska zaprasza dziś o godz. 18.00 na projekcję filmu "Muzyka ciszy" w reż. Michaela Radforda. To historia wybitnego śpiewaka Andrei Bocellego, który urodził się z nieuleczalną chorobą oczu, na skutek której w wieku 14 lat stracił wzrok. W swojej biografii wspomina sugestię lekarza prowadzącego jego matkę w okresie ciąży. Oto na wieść o przyszłej niepełnosprawności dziecka, lekarz zasugerował matce wybitnego dziś muzyka, iż dobrym rozwiązaniem może być usunięcie ciąży. Nie bez powodu jest zatem obecnie stanowisko śpiewaka, wypowiadającego się przeciwko aborcji.

Odebrał tradycyjne toskańskie wychowanie, warunkujące późniejszy sukces. Rodzice podarowali mu w swym dziedzictwie sposób na radzenie sobie z wszelkimi przeciwnościami losu.Ukończył studia prawnicze w Pizie ale to muzyka stała się jego pasją i życiem. Jest śpiewakiem klasycznym, kompozytorem i producentem muzycznym. Jego repertuar składa się z czterech kompletnych oper, mianowicie „La bohème", „Il trovatore", „Werther" oraz „Tosca", również z albumów klasycznych oraz popowych.

Swój debiutancki album zatytułował „Romanza", tym samym zwracając na siebie uwagę milionowych rzesz odbiorców muzyki na całym świecie – zdobył same szczyty rozmaitych list przebojów, za sprawą czego również zdobył ogromną ilość Platynowych Płyt.Przełomowy był dla niego rok 1992, bowiem to wtedy włoski popularny gwiazdor rockowy Zucchero szukał kogoś, z kim mógłby poprowadzić próby przed swym wspólnym występem z wielkim Luciano Pavarottim.

Jest najlepiej sprzedającym się śpiewakiem operowym na świecie i jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Wszystkie jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie. Do jego dyskografii należy trzynaście albumów studyjnych, w tym osiem kompletnych oper.

Zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych i filmowych. W 2006 roku został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Włoskiej, natomiast w 2009 Orderem Zasługi Duarte, Sáncheza i Melli za wkład w międzynarodową kulturę i sztukę. W 2010 roku jego gwiazda znalazła się w Hollywood Walk of Fame.

Również dziś o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim przy ul. Górniczej w Radomiu rozpocznie się Msza Święta i Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Akademicka Wspólnota Jonasza.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej potrwa do niedzieli, 13 października.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY