Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Film i spotkanie modlitewne - trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

09 października 2019, 14:55 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

W Radomiu trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń, w tym: wystawy, koncerty, wykłady czy spotkania modlitewne.

Resursa Obywatelska zaprasza dziś o godz. 18.00 na projekcję filmu "Muzyka ciszy" w reż. Michaela Radforda. To historia wybitnego śpiewaka Andrei Bocellego, który urodził się z nieuleczalną chorobą oczu, na skutek której w wieku 14 lat stracił wzrok. W swojej biografii wspomina sugestię lekarza prowadzącego jego matkę w okresie ciąży. Oto na wieść o przyszłej niepełnosprawności dziecka, lekarz zasugerował matce wybitnego dziś muzyka, iż dobrym rozwiązaniem może być usunięcie ciąży. Nie bez powodu jest zatem obecnie stanowisko śpiewaka, wypowiadającego się przeciwko aborcji.

Odebrał tradycyjne toskańskie wychowanie, warunkujące późniejszy sukces. Rodzice podarowali mu w swym dziedzictwie sposób na radzenie sobie z wszelkimi przeciwnościami losu.Ukończył studia prawnicze w Pizie ale to muzyka stała się jego pasją i życiem. Jest śpiewakiem klasycznym, kompozytorem i producentem muzycznym. Jego repertuar składa się z czterech kompletnych oper, mianowicie „La bohème", „Il trovatore", „Werther" oraz „Tosca", również z albumów klasycznych oraz popowych.

Swój debiutancki album zatytułował „Romanza", tym samym zwracając na siebie uwagę milionowych rzesz odbiorców muzyki na całym świecie – zdobył same szczyty rozmaitych list przebojów, za sprawą czego również zdobył ogromną ilość Platynowych Płyt.Przełomowy był dla niego rok 1992, bowiem to wtedy włoski popularny gwiazdor rockowy Zucchero szukał kogoś, z kim mógłby poprowadzić próby przed swym wspólnym występem z wielkim Luciano Pavarottim.

Jest najlepiej sprzedającym się śpiewakiem operowym na świecie i jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Wszystkie jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie. Do jego dyskografii należy trzynaście albumów studyjnych, w tym osiem kompletnych oper.

Zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych i filmowych. W 2006 roku został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Włoskiej, natomiast w 2009 Orderem Zasługi Duarte, Sáncheza i Melli za wkład w międzynarodową kulturę i sztukę. W 2010 roku jego gwiazda znalazła się w Hollywood Walk of Fame.

Również dziś o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim przy ul. Górniczej w Radomiu rozpocznie się Msza Święta i Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Akademicka Wspólnota Jonasza.

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej potrwa do niedzieli, 13 października.

Zapraszamy do nas:
stats counter