Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymka szkół papieskich na Jasną Górę

czwartek, 10 października 2019 13:52 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Szczególne przygotowanie do obchodów Dnia Papieskiego przeżywali na Jasnej Górze uczestnicy 19. Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W Polsce i na świecie jest około tysiąca placówek oświatowych, których patronem jest święty papież. Sa one zobowiązane są m.in. do realizowania w życiu nauczania świętego Patrona.

Młodzi podkreślają, że ich patron - Jan Paweł II - to wielka postać, którą warto poznawać i naśladować:

Idea papieskich szkół zrodziła się w Radomiu. Małgorzata Gumińska, jedna z inicjatorek powstania Rodziny Szkół Jana Pawła II:

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II ściśle współpracuje z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą uzdolnionych młodych ludzi. Uczniowie są "pierwszymi" wolontariuszami angażującymi się w różne przedsięwzięcia. Anna Gralec, nauczyciel z PSP nr 14 im. Jana Pawła II w Radomiu:

Mszy św. na szczycie przewodniczył bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół Jana Pawła II:

Jasnogórskiej pielgrzymce też towarzyszą inicjatywy przypominające o praktycznej miłości bliźniego. W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym młodzi zbierają fundusze m.in. na budowę i wyposażenie szkoły w Togo.

Rodzina Szkół noszących imię Jana Pawła II to ponad 1000 placówek oświatowych mieszczących się w różnych miejscach Polski. Co roku, w październiku, przedstawiciele przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych spotykają się w Częstochowie, by modlić się w ważnych intencjach, dziękować za Papieża Polaka oraz prosić o wychowanie młodych pokoleń w duchu odpowiedzialności za ojczyznę.

Relacja powstała dzięki wsparciu Radia Jasna Góra.

Zapraszamy do nas: