Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Kaptur modli się za prześladowanych chrześcijan

poniedziałek, 21 października 2019 13:56 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Andrzej Kacak
Monika Nowakowska

Ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan nawiedziła parafię Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze w Radomiu - przez tydzień wierni będą modlić się za prześladowanych psychicznie i fizycznie chrześcijan w Polsce i na świecie o odwagę świadectwa w słusznej sprawie, o opamiętanie dla prześladowców oraz jedność chrześcijan.

Dwie kopie ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan odwiedzają wszystkie parafie, w których działają Rady Rycerzy Kolumba w całej Polsce. Wierni modlą się za prześladowanych chrześcijan i męczenników - mówi proboszcz parafii ks. Wiesław Lenartowicz:

Od dziś do czwartku włącznie w parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Wernera w Radomiu o godz. 15.00 wierni będą mogli uczestniczyć w Nabożeństwach do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 w Nabożeństwach Różańcowych i o godz. 18.00 we Mszy Św. z konferencją:

Ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan opuści parafię na Kapturze w najbliższy piątek, 25 października. Tego dnia o godz. 15.00 odbędzie się Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 Procesja Różańcowa ulicami parafii. Po niej, ok. godziny 18.00 rozpocznie się Msza Św. z konferencją i pożegnanie obrazu.

Peregrynacja obrazu rozpoczęła się jesienią 2018 roku i potrwa do wakacji 2020 roku.