Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

Rodzinka na Plus

O większe szczęście w małżeństwie

poniedziałek, 28 października 2019 13:02 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Jacek Pulikowski wraz z żoną Jadwigą spotkał się z małżeństwami w Radomiu. Poprowadzili warsztaty pod hasłem: „ O większe szczęście w małżeństwie”.

W spotkaniu, które zorganizowała Diakonia Społeczna Domowego Kościoła Diecezji Radomskiej wzięły udział 52 małżeństwa. Podczas warsztatów podejmowane były zagadnienia dotyczące komunikacji w małżeństwie, jak radzić sobie z budowaniem więzi, które powinny opierać się na płaszczyźnie duchowej, psychicznej i fizycznej. Jak przekonywał Jacek Pulikowski, gdy zachwiana jest jedna z tych płaszczyzn, zachwiana może być także relacja między małżonkami.

Warsztaty odbyły się w Arce przy ulicy Kelles-Krauza i trwały od piątku (25.10.) do niedzieli (27.10.). Zakończyła je Msza św. w parafii św. Wacława w Radomiu z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. W Niedzielę, po Mszy Świętej odbyło się także otwarte spotkanie dla chętnych.

O wrażenia pytaliśmy uczestników warsztatów:

Z Jackiem Pulikowskim i jego żoną Jadwigą rozmawiała Magdalena Gliszczyńska

Jacek Pulikowski – jak sam o sobie pisze - jest szczęśliwym mężem Jadwigi (od 1976 roku) i ojcem Marii, Jana i Urszuli, a od niedawna również teściem Marty i Artura. Od wielu lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. Jest wspólnie z przyjaciółmi założycielem i wieloletnim Prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej. Przez dwie kadencje był świeckim audytorem Rady do spraw Rodziny Episkopatu Polski. Autor poczytnych książek i artykułów w licznych czasopismach katolickich, oraz uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne (miłość, czystość, płciowość, ojcostwo, rodzicielstwo). Wszystkie jego książki wielokrotnie wznawiano w wielotysięcznych nakładach, a niektóre przetłumaczono na języki obce (angielski, rosyjski, łotewski, litewski, białoruski). Nagrodzony nagrodą wydawców katolickich Feniks za kilka książek w serii: Jak wygrać… Popularny mówca spotykający się z młodzieżą, narzeczonymi, małżeństwami, nauczycielami, kapłanami i… teściamiZawodowo: dr inż. Jacek Pulikowski jest nauczycielem akademickim na uczelni technicznej – Politechnice Poznańskiej. Ponadto prowadzi zajęcia na Podyplomowym Studium Rodziny na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zapraszamy do nas: