Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

Sanktuaria

Koncert zaduszkowy w Wysokim Kole

środa, 30 października 2019 11:36 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Trzy zespoły połączą siły i dadzą wyjątkowy koncert zaduszkowy. 2 listopada w Sanktuarium w Wysokim Kole zagra Projekt SPS.

Projekt SPS to inicjatywa trzech zespołów: Silvers, Po godzinach i Sukces. Od pierwszych liter grup pochodzi zresztą nazwa projektu. - Jest to projekt, który powstał z potrzeby ducha. Na co dzień gramy w trzech różnych zespołach, ale od czasu do czasu łączymy swoje siły – mówi Łukasz Wnuk, który uczestniczy w projekcie.

Wszystko zaczęło się od występu podczas pasterki. Miał być to jeden występ. Minęło siedem lat, a projekt wciąż istnieje i co więcej, cały czas się rozwija. Muzyka SPS uświetnia wiele uroczystości kościelnych i patriotycznych. Obecnie członkowie projektu przygotowują się do koncertu zaduszkowego w Wysokim Kole. Choć Łukasz Wnuk nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów związanych z koncertem, wiadomo że usłyszymy wiele znanych utworów w ciekawych, nastrojowych aranżacjach.

Jak podkreślił ks. Szymon Mucha, kustosz Sanktuarium w Wysokim Kole, klimat zaduszkowy jest poważny, ale trudno jest go oderwać od wiary, tajemnicy śmierci i zmartwychwstania. - Po pierwszym spotkaniu z chłopakami z projektu miałem spokój w sercu. Wiedziałem, że będzie to coś więcej niż tylko koncert. Będzie to też przeżycie duchowe – powiedział ks. Szymon Mucha:

Każdy koncert projektu połączony jest z akcją charytatywną. Podobnie będzie 2 listopada. W Wysokim Kole zbierane będą pieniądze dla Doroty Olszewskiej z Leokadiowa.

Koncert zaduszkowy odbędzie się w sobotę 2 listopada o godzinie 17:45 w Sanktuarium NMP w Wysokim Kole. Na wydarzenie zapraszają ks. kan. Szymon Mucha, Projekt SPS i Stowarzyszenie „Gniewosz”.

Patronem medialnym koncertu jest Radio Plus Radom.