Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Dla kogo Nagroda im. bpa Jana Chrapka- Ślad?

sobota, 28 czerwca 2014 11:11 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

W sobotę, 28 czerwca odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Ślad.

W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbędzie się w sobotę, 28 czerwca uroczystość wręczenia po raz 13 Nagrody Dziennikarskiej Ślad im. bpa. Jana Chrapka. Ślad- jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy i ludzi mediów.

Nominowanymi w tym roku są: Ks. Jan Kaczkowski, Jakub Szymczuk, Piotr Żyłka. Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz 10 tys. zł.

Specjalną nagrodę Ślad Diamentowy, odbierze Bohdan Cywiński– publicysta, historyk Kościoła, działacz opozycji.

Główną ideą nagrody jest przybliżanie i promowanie osób, których działalność przyczyniła się w sposób wybitny do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu. Honoruje profesjonalizm pracy, ale także postawę życiową, jakiej wzorem był bp. Chrapek.

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!" - te słowa tragicznie zmarłego bp. radomskiego Jana Chrapka stały się inspiracją dla ustanowienia nagrody jego imienia.
Pierwszy Ślad został przyznany w 2002 r. Laureatką została Ewa Czaczkowska. W kolejnych latach nagrody otrzymali min.: Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, Marek Zając, Szymon Hołownia.

Od 2005 r. przyznawany jest też Ślad Diamentowy, to nagroda za dorobek publicystyczny i dziennikarski realizowany w skali całego życia.