Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. Sławomir Płusa u sterów Odnowy w Duchu Świętym

poniedziałek, 30 czerwca 2014 13:55 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Z wielką Radością informujemy, że ks. Sławek Płusa został wybrany na funkcję  Przewodniczącego Krajowego Zespołu Koordynatorów. Wyboru dokonali koordynatorzy diecezjalni tworzący Krajowy Zespół Koordynatorów. Ks. Sławek zastąpił na tej funkcji ks. Mariusza Mika z Rzeszowa.

Zespół zbiera informacje dotyczące Odnowy, jest forum wymiany doświadczeń, koordynuje ogólnopolskie inicjatywy Odnowy w Duchu Świętym, utrzymuje kontakty z Odnową w innych krajach i z Międzynarodowymi Służbami Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej (ICCRS), deleguje też swych przedstawicieli na międzynarodowe spotkania ruchu charyzmatycznego.

 

W skład Krajowego Zespołu Koordynatorów wchodzi dwóch koordynatorów Odnowy z każdej diecezji (mianowany przez biskupa kapłan oraz wybrany świecki), a także przedstawiciele dzieł Odnowy takich m.in. jak wydawnictwa i czasopisma. Na czele Zespołu stoi przewodniczący (obecnie ks. Sławomir Płusa), a organem wykonawczym jest kilkuosobowa Rada.

 

Członkowie KZK spotykają się zazwyczaj 2-3 razy w roku, spotkaniom przewodniczy krajowy duszpasterz Odnowy bp Bronisław Dembowski.

 

Ks. Sławkowi gratulujemy wyboru i życzymy mocy Ducha Świętęgo, by nieustanie ożywiał go
i dodawał sił w służbie Panu.