Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Był jak ojciec. Wspominamy Ks. Jana Wojtana

wtorek, 12 listopada 2019 12:15 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Dokładnie 10 lat temu w Wieniawie na drodze krajowej nr 12 w wypadku samochodowym zginął ks. prałat Jan Wojtan, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Opocznie.

Ks. prałat Jan Wojtan zginął w wypadku samochodowych 12 listopada 2009 roku. Mimo że od tego tragicznego zdarzenia minęło już 10 lat, opocznianie pamiętają o swoim kapłanie.

Jan Wojtan urodził się w 1943 roku w Chybicach w województwie świętokrzyskim. W 1967 roku po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu przyjął święcenia kapłańskie. Jako kapłan pracował w Jedlińsku, Solcu nad Wisłą, Klimontowie, w parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach oraz parafii św. Jana w Radomiu. Był również proboszczem parafii i budowniczym kościoła św. Brata Alberta w Starachowicach. W 1997 roku został proboszczem parafii św. Bartłomieja w Opocznie. Był współzałożycielem Fundacji „Dar dla Potrzebujących”, angażował się w pomoc innym ludziom, wspierał wiele lokalnych inicjatyw służących drugiemu człowiekowi. Jego pogrzeb zgromadził tłumy ludzi. Ks. prałat Jan Wojtan spoczął na cmentarzu przy ul. Moniuszki w Opocznie.

Ks. Jana Wojtana upamiętnia w Opocznie rondo noszące jego imię, które znajduje się w centrum miasta. Obok ustawiona została pamiątkowa tablica przypominająca o tym ważnym dla opocznian kapłanie.

Zapraszamy do nas: