Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan Chrzciciel de la Salle, prezbiter
Dziś jest: 07 kwietnia 2020

Wydarzenia

Pogłębiarka zaprasza na pierwsze spotkanie w Radomiu. Temat: Uczucia na modlitwie

niedziela, 17 listopada 2019 23:58 / Autor: Radosław Mizera
archiwum Poglebiarka.pl
Radosław Mizera

Internetowa wspólnota „Pogłębiarka” zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Spotkanie przy kawie” w Radomiu w piątek, 6 grudnia br. o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w Centrum Młodzieży Arka przy ul. Kelles-Krauza 19 w Radomiu. W programie spotkania oprócz oczywiście kawy i ciastka konferencja Daniela Wojdy, jezuity na temat „Uczucia na modlitwie”.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na stronie Pogłębiarki: https://tiny.pl/tnrg2 .

Projekt „Pogłębiarka” ma swoje początki w 2015 roku – wtedy odbyła się pierwsza internetowa medytacja Pisma Świętego według metody św. Ignacego. Jego pomysłodawcą i twórcą jest Daniel Wojda, jezuicki kleryk, który proponuje proste i sprawdzone metody modlitwy (medytacja Pisma Świętego, ignacjański rachunek sumienia). Zaangażowany wówczas w Szkołę Kontaktu z Bogiem (rekolekcje dla młodzieży w wieku 16-25 lat) myślał o osobach, które po głębokim doświadczeniu Pana Boga wracają do swojej codzienności i często nie mają warunków sprzyjających osobistej modlitwie. Cotygodniowe medytacje prowadzone na żywo przez kanał Pogłębiarka na Youtube miały stworzyć takie okoliczności. Okazało się, że transmisje śledzi coraz więcej osób, a w powstałej na portalu społecznościowym grupie „Medytacja online” ludzie, którzy nie znali się wcześniej, zaczynają dzielić się swoim doświadczeniem modlitwy. W 2017 r. część członków wirtualnej społeczności spotkała się w Ożarowie Mazowieckim. – To, co nas zaskoczyło, to poczucie wspólnoty – opowiada Daniel. Tak już zostało: kolejne spotkania w kolejnych miastach, a nawet wspólne rekolekcje ignacjańskie w jezuickich ośrodkach rekolekcyjnych pomagają budować grupę, z którą identyfikuje się wiele osób.

Internetowa społeczność została nazwana „Pogłębiarką” – bo jej celem jest pogłębianie więzi z Bogiem, z samym sobą i innymi. – W medytacji spotykam się ze Słowem Bożym, czytam je i obserwuję, jak reaguje na nie moje serce. Nie zatrzymuję się tylko na wyobrażaniu sobie konkretnych scen, ale patrzę na swoje życie i pytam: co Boże chcesz mi przez to powiedzieć? Św. Ignacy nazywa to poruszeniami, które mogą prowadzić mnie do dobra, np. do otwarcia się na miłość, zrobienia czegoś dobrego albo weryfikacji swojego zachowania, przeproszenia itd. Chodzi o to, żeby nauczyć się rozpoznawać dobre i złe poruszenia i podążać za tymi dobrymi, to znaczy za tym, jak prowadzi mnie łaska Boga. Zawsze to, co najważniejsze, dzieje się pomiędzy tobą a Nim, tam, gdzie jesteś – wyjaśnia kleryk Daniel.

Zapraszamy do nas: