Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Wydarzenia

Z zakrystii na boisko

sobota, 23 listopada 2019 10:51 / Autor: Krzysztof Chomicz
Krzysztof Chomicz

83 drużyny z ponad 50 parafii wzięły udział w halowym turnieju piłki nożnej. Te rozgrywki to eliminacje do Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów, które odbędą się w lutym 2020 roku w Radomiu.

Turniej był podzelony. Chłopcy z liturgicznej służby ołtarza rywalizowali na 5 różnych halach. 3 z nich znajdują się w Radomiu a pozostałe dwie w Sławnie i Starachowicach. Ministranci byli podzieleni na 3 kategorie wiekowe. - Ministranci z roczników 2012-2008, lektorzy młodsi urodzeni w latach 2007-2004  oraz lektorzy starsi w wieku 16 do 20 lat - tłumaczył ks. Michał Michnicki, diecezjalny duszpasterz ministrantów.

W PSP nr 6 w Radomiu rywalizowało 16 drużyn. Małęczyńska parafia św. Andrzeja Boboli wystawiła do turnieju 3 drużyny. W Małęczynie mamy bardzo wielu ministrantów. Cieszę się, że pomimo technologicznych atrakcjii chłopcy przeznaczają dużo czasu na pasję jaką jest piłka nożna. Do tego sumiennie chodzą na dyżury - mówił ks. Marek Relidzyński, opiekun drużyny.

Jak podkreślał organizator rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze. Zawodnicy prezentowali nie tylko wysoki poziom sportowy ale przede wszystkim kulturę i szacunek do przeciwników. Turniej rozpoczął się od wspólnej modlitwy. - Te mecze charakteryzują się grą fair-play. Nawet sędziowie mówią, że gra jest kulturalna nie tylko w słowie, ale i w samej rywalizacji -  powiedział ks. Michał Michnicki.

Sami zawodnicy byli nastawieni bardzo pozytywnie. Gra w piłkę to dla nich przede wszystkim dobra zabawa, wszyscy jednak byli zmotywowani by wygrać.

Najlepsze drużyny awansują do Mistrzostw Diecezjalnych, które z kolei stanowią eliminacje do Mistrzostw Polski o Puchar KnC. Turniej finałowy odbędzie się w maju 2020 roku w Elblągu.

Zapraszamy do nas: