Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Wydarzenia

Męski różaniec w Radomiu

piątek, 29 listopada 2019 09:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Męski różaniec w obronie wartości odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 grudnia w Radomiu. Miejscem wspólnej modlitwy będzie najstarszy kościół w mieście pod wezwaniem św. Wacława na Starym Mieście. Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn.

Rycerze Kolumba w Radomiu skierowali apel do wszystkich mężczyzn. - Świadomi wszelkich zagrożeń i ataków na nasze chrześcijańskie rodziny i dzieci, niszczenia godności mężczyzny i kobiety, ataków na Kościół i wartości patriotyczne, wzywamy i zapraszamy wszystkich mężczyzn, aby stanęli w „wyłomie” w obronie tych wartości. Przekonani, że Bóg nieustannie zło zwycięża dobrem otwórzmy nasze serca i umysły na Zbawiciela, który nas poprowadzi i doda sił - czytamy w apelu radomskich Rycerzy Kolumba.

Kapelan Rycerzy ks. Wiesław Lenartowicz i proboszcz parafii św. Wacława ks. Andrzej Tuszyński zaprosili wszystkich mężczyzn w niedzielę, 1 grudnia na "Męski różaniec". Modlitwa rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz.15.00.

Statystyczny obraz Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce to 6 tys. członków i struktury w 30 diecezjach. Ta dynamicznie rozwijająca się w naszym kraju katolicka organizacja zrzesza mężczyzn, którzy modlitwą i pracą włączają się w działalność Kościoła. Zasadami ich pracy są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Zakon występuje w obronie życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce w 2006 r. na prośbę Jana Pawła II, wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych.

Zapraszamy do nas: