Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Seniorzy potrzebują naszego wsparcia!

06 grudnia 2019, 12:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca parafie do zorganizowania adwentowej akcji Drzewko Adwentowe, która ma wpierać osoby starsze, samotne i chore długoterminowo. Wiele wspólnot parafialnych odpowiedziało na apel. M.in. parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu przygotowuje akcję "Serce dla Seniora".

Ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas powiedział, że akcja ta, od wielu lat cieszy się bardzo dobrym odbiorem społecznym i angażuje wiernych. - Proponujemy, by Drzewko Adwentowe stało się sposobem na pomoc osobom starszym, samotnym, chorym długoterminowo. To oni borykają się z problemami egzystencjalnymi. W wielu parafiach księża udadzą się z posługą sakramentalną przed świętami. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii dotrą do części tych osób. Dyskretnie dostarczona paczka przez towarzyszącego posłudze wolontariusza, będzie podarunkiem, który pomoże radośniej przeżyć święta. To znakomita okazja do okazania braterskiej jedności - powiedział ks. Drabikowski. Dodał, że Caritas Diecezji Radomskiej organizuje 24 grudnia Wigilię w Starachowicach. Spotkanie, które odbędzie się w stołówce Caritas przy parafii Świętej Trójcy jest adresowane dla osób samotnych, bezdomnych i najuboższych.

Barbara Pokorska, prezes Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu powiedziała, że w tym roku akcja będzie skierowana dla seniorów. - Wiele tych osób ma problemy finansowe, trudno im żyć na godnym poziomie, dlatego podjęliśmy decyzję, że zamiast serduszek dla dzieci, pomożemy starszym osobom w ramach akcji Serce dla Seniora. Dlatego będziemy zbierać takie dary jak: kawa, herbata, a nawet kosmetyki. Te drobne rzeczy mogą sprawić ogromną radość samym obdarowanym - powiedziała Barbara Pokorska:

Wolontariuszka Elżbieta Kryszeń dodaje, że "wielu seniorów zamknęło się w swoich domach". - Egzystują na granicy minimum socjalnego. Dzieciom z racji 500+ zmieniła się sytuacja materialna. Dlatego skierowaliśmy wsparcie dla seniorów - powiedziała sekretarz PZC na radomskich Borkach:

Przypomnijmy, że w parafiach trwa akcja Wigilinego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Zapraszamy do nas: