Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Tomasik: Boże Narodzenie dokonuje się podczas każdej mszy świętej

środa, 25 grudnia 2019 01:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Każdy związek małżeński zawarty z wiarą jest Bożym Narodzeniem - mówił biskup Henryk Tomasik, podczas Pasterki w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Ordynariusz radomski powiedział, że nasza obecność w świątyni jest wyrazem wdzięczności za Boże Narodzenie. Dalej mówił, że to jest także wyraz naszej gotowości przyjęcia Chrystusa, który przychodzi ze swoją łaską, prawdą, aby – jak mówił Adam Mickiewicz – zrodził się w każdym z nas.

Bp Tomasik mówił również, że Boże Narodzenie dokonuje się podczas każdej mszy świętej. - Ten rok duszpasterski poświęcimy właśnie tej prawdzie, tajemnicy wiary, jakim jest Eucharystia. Chcemy wyznać tę wiarę, troszcząc się, aby nigdy nie było niedzieli bez mszy świętej. Aby każda liturgia była także naszym darem. Dzisiaj Bogu dziękujemy, że jest tak blisko. Czeka na nasze wyznanie wiary i otwarte serce, które przyjmie Ewangelię i prawdy wiary, które kształtują życie. Tu szczególne prośba do młodzieży, by dobrze korzystała z katechez, bo to szansa, by pogłębić wiarę i nie pozostać dzieckiem z Bożych sprawach – mówił ksiądz biskup.

Bp Henryk Tomasik prosił, aby nasze serca były otwarte na Chrystusa, który przychodzi w sakramentach. - Modlitwą ogarniemy tych, którzy decydują się na zawarcie sakramentu małżeństwa, aby ten moment był Bożym Narodzeniem Bożej łaski w ich sercach – powiedział ordynariusz radomski.

W koncelebrze uczestniczyli: ks. Edward Poniewierski, kanclerz kurii diecezjalnej w Radomiu i proboszcz parafii katedralnej ks. Krzysztof Ćwiek.