Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Katarzyna Thomas, dziewica
Dziś jest: 05 kwietnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Radomianie chętnie oglądają szopki bożonarodzeniowe

środa, 25 grudnia 2019 12:40 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Środowe popołudnie to dobra okazja do spacerów. Ich cel to często szopki, które znajdują się w radomskich kościołach. We wszystkich świątyniach sceny z narodzenia Jezusa będzie można oglądać do 6 stycznia.

Przypominamy również, że w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu można oglądać wystawę szopek bożonarodzeniowych. Eksponaty pochodzą z różnych zakątków Europy i świata. Na ekspozycji podziwiać można także tradycyjne świąteczne drzewko oraz ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Całość uzupełniają obrazy twórców nieprofesjonalnych. 25 grudnia muzeum jest nieczynne. Drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, czyli 26 grudnia Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza od godz. 11.00 do 17.00.

Już po raz dziewiąty portal Diecezji Radomskiej zaprasza do udziału w Internetowym Konkursie Bożonarodzeniowym na najładniejszą i najciekawszą szopkę Diecezji Radomskiej.

Zdjęcia prezentujące szopki bożonarodzeniowe należy przesłać do 31 stycznia 2020 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przyjmujemy po 3 zdjęcia danej dekoracji; format zdjęcia dowolny. Prosimy również o podanie krótkiego opisu zawierającego informacje o kościele lub miejscu, gdzie wykonano zdjęcie, „budowniczych” dekoracji, imię i nazwisko autora zdjęć.

Poniżej prezentujemy szopki z radomskich parafii: katedralnej, bł. Annuarity, św. Maksymiliana Kolbe, św. Jadwigi i św. Piotra.

Zapraszamy do nas: