Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

"Miłość jest podstawowym składnikiem receptury życia"... Dziś Niedziela Świętej Rodziny

niedziela, 29 grudnia 2019 09:52 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Kościół katolicki co roku w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu obchodzi święto Świętej Rodziny. 

W Niedzielę Świętej Rodziny w parafiach w całej Polsce odnawiane są przyrzeczenia małżeńskie. Wierni modlą się również w intencji małżeństw i rodzin. Słowo Boże tej niedzieli daje wiernym wskazanie: "Kto szanuje ojca długo żyć będzie, a kto posłuszny jest Panu, da wytchnienie swej matce". Jak mówił ks. bp Henryk Tomasik w audycji Radia Plus Radom "Kwadrans dla Pasterza" w dzisiejszych czasach przeżywamy społeczny upadek autorytetów, a nawet ich publiczne podważanie . - Potrzebne jest bardzo dobre wychowanie, ale także samowychowanie małżonków, rodziców i naprawdę przemyślane wychowanie dzieci i młodzieży - podkreśla pasterz diecezji radomskiej:

O czerpaniu wzoru ze Świętej Rodziny w teorii i praktyce oraz problemach współczesnych rodzin rozmawialiśmy z Martą Pawelczyk - moderatorką Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar, wolontariuszką Przyjaciół Bezdomnych, a przede wszystkim kobietą, żoną i mamą czwórki dzieci:

Warto przypomnieć, że od niespełna miesiąca w Kolonii Jedlni działa Kaplica Wieczystej Adoracji, w której trwa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu właśnie w intencji rodzin. Więcej o inicjatywie przeczytać można tutaj.

Zapraszamy do nas: