Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: 24 stycznia 2020

Wydarzenia

Domowy Kościół baluje na ludowo

03 stycznia 2020, 13:55 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Rodziny oazowe będą bawiły się w tym roku w Modrzejowicach. 1 lutego odbędzie się Bezalkoholowy Bal Domowego Kościoła.

Domowy Kościół powrócił do organizacji balów karnawałowych rok temu. - Chcemy połączyć modlitwę, wspólnotę z zabawą, radością w duchu nowej kultury. To okazja do poznania się, do spotkania - mówi Barbara Kobylarczyk. Na imprezie nie będzie alkoholu. - Dobre humory zawsze dopisują. Nie trzeba alkoholu, żeby się dobrze bawić. Rok temu mieliśmy poloneza, była świetna zabawa, było karaoke. Naprawdę można bawić się bez alkoholu - przekonuje Aneta Wakuła. Dobrą informacją dla rodziców jest to, że mogą zabrać z sobą dzieci. Opiekę zapewnią animatorzy. 

W tym roku hasło imprezy to "Bal tradycją pisany". - Będzie prawdziwa orkiestra. Będzie wiejski stół. Zależało nam na tym, żeby stworzyć klimat ludowizny. Mamy przyśpiewki za stołami. Być może zawita do nas kapela góralska - dodaje Aneta Wakuła. Bal organizuje Domowy Kościół, ale zaproszeni są wszyscy. Można także przenocować.

Poniżej rozmowa z Barbarą Kobylarczyk i Anetą Wakułą z Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej.

Bal odbędzie się w Folwarku Bancerz. Rozpocznie się o godz. 19. Zapisy potrwają do 10 stycznia pod numerami telefomu - 695 621 999 lub 603 240 823. TU można zapoznać się ze szczegółami.

Zapraszamy do nas: