Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Maciej Miecznikowski z koncertem bożonarodzeniowym w Radomiu

niedziela, 05 stycznia 2020 15:09 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KPiotrowska/Gość Radomski
Monika Nowakowska

Zapraszał do wspólnego kolędowania i opowiadał o bożonarodzeniowych zwyczajach na Kaszubach, z których pochodzi - z koncertem kolęd wystąpił znany muzyk Maciej Miecznikowski. W sobotni wieczór artysta odwiedził parafię Św. Łukasza na Michałowie w Radomiu.

- Po raz kolejnyzaprosiliśmy Maćka Miecznikowskiego do Radomia. Tym razem z kolędami, bo to dobry czas, kiedy cieszymy się z narodzenia Pana Jezusa. Chodzi nam też o to, żeby zapraszając na tego typu spotkania, pomagać młodzieży w tym, co oni organizują, więc rozprowadzamy cegiełki, z których dochód będzie przeznaczony na młodzież. Angażujemy też dorosłych, bo ten koncert organizuje Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Radomskiej, Fundacja Młodzi Radom i Rycerze Kolumba. Razem z parfią pw. św. Łukasza chcemy jak najwięcej ludzi zaangażować, uwrażliwić na potrzeby młodzieży - mówi ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, prezes zarządu Fundacji Młodzi Radom.

W programie znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz akustyczne wersje przebojów z oratoriów "Tryptyk Świętokrzyski" i "Siedem Pieśni Maryi". Zabrzmiały również znane utwory świąteczne, zimowe i liryczne.

Maciej Miecznikowski występował jako solista w oratoriach "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" i "Psałterz Wrześniowy" Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, a także w "Siedmiu Pieśniach Maryi" Bartosza Gliniaka i Zbigniewa Książka. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym, obdarzony basem. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Uprawiał wszystkie gatunki muzyczne od śpiewu chóralnego poprzez punk i blues. Przez rok był wokalistą Püdelsów, a potem został wokalistą zespołu Leszcze. Prowadził programy telewizyjne: Śpiewanie na ekranie, Dajmy im szkołę i Tak to leciało. Był również kapitanem jednej z drużyn w programie Bitwa na głosy.

Zapraszamy do nas: