Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rok odpustu zupełnego w parafii św. Rozalii w Dąbrówce

niedziela, 19 stycznia 2020 14:36 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Wiesław Domagała
Weronika Chochoł

W roku 100 lecia parafii i 45 lecia kościoła parafialnego, za pozwoleniem Stolicy Apostolskiej, w parafii św. Rozalii w Dąbrówce przez cały jubileuszowy rok będzie można uzyskać odpust zupełny.

Odpust zupełny będą mogli uzyskać wszyscy wierni prawdziwie żałujący za grzechy, którzy w ciągu roku - od 20 stycznia 2020 r. aż do dnia 20 stycznia 2021 nawiedzą w formie pielgrzymki kościół parafialny Świętej Rozalii i tam uczestniczyć będą w jubileuszowych uroczystościach lub przynajmniej przez jakiś czas oddadzą się pobożnym rozmyślaniom zawierającym Modlitwę Pańską, Wyznanie Wiary i wezwania do Najświętszej Maryi Panny i świętej Rozalii. Odpust ten także może być ofiarowany na sposób wstawiennictwa za dusze wiernych w czyśćcu cierpiące.

Aby uzyskać odpust zupełny należy spełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii św. oraz modlić się w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zupełny w związku z jubileuszami uzyskać mogą również osoby starsze, chore i wszystkie, które z poważnej przyczyny nie mogą wyjść z domu. Powinny one wyrzec się jakiegokolwiek grzechu oraz podjąć postanowienie wypełnienia - kiedy tylko będzie to możliwe - trzech zwykłych warunków, jeśli z jubileuszowymi uroczystościami będą łączyć się duchowo.

Parafia w związku z jubileuszem otrzymała również pozwolenie na udzielenie błogosławieństwa papieskiego połączonego z odpustem zupełnym. Wierni, którzy przyjmą pobożnie błogosławieństwo papieskie, nawet jeśli ze zrozumiałych powodów nie będą mogli uczestniczyć fizycznie w świętych obrzędach, lecz będą łączyli się z nimi duchowo w czasie ich trwania przez telewizję lub radio, mogą uzyskać według przepisów prawa odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Parafia powołana została 20 stycznia 1920 roku. Kościół był restaurowany w 1934 r., a w latach 1970–1978 staraniem ks. Jana Mikosa oraz parafian gruntownie przebudowany. Dedykacji świątyni dokonał w maju 1975 r. sługa Boży bp Piotr Gołębiowski.

Zapraszamy do nas: