Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

Wydarzenia

By prawda, dobro i piękno nie zaniknęły... Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Młyńska"

wtorek, 21 stycznia 2020 09:23 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Był czas na życzenia, wspólne kolędowanie, ale również podsumowania i podziękowania. W Centrum Wolontariatu Międzynarodowego odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia "Młyńska".

W Stowarzyszeniu "Młyńska" działa około trzydziestu osób. Nie przypadkowo pełna nazwa Stowarzyszenia brzmi "Młyńska" Verum Bonum Pulchrum, czyli prawda, dobro, piękno. - To są wartości, które pasują każdemu człowiekowi. Wydaje nam się, że to jest jakiś most, płaszczyzna, która pomaga trafić do serca człowieka. Dlatego chcielibyśmy w taki sposób ewangelizować. Pokazywać te wielkie wartości, pokazywać, że one są obecne w chrześcijaństwie, w kulturze, a przez kulturę mamy nadzieję pokazać piękno Kościoła i piękno chrześcijaństwa - wyjaśnia ks. bp Piotr Turzyński - wiceprezes stowarzyszenia.

"Młyńska" znana jest przede wszystkim dzięki swoim sztandarowym imprezom - Tygodniowi Kultury Chrześcijańskiej, koncertowi patriotycznemu Wyśpiewana Niepodległa, a od niedawna również cyklowi spotkań Rozmowy o... . - Staramy się, by nasze inicjatywy były różnorodne - dodaje biskup Piotr Turzyński:

Za Stowarzyszeniem intensywny rok, kolejny zapowiada się podobnie. - Ubiegły rok zaskoczył nas ilością zadań, które Pan Bóg nam zadał. Najważniejszym zadaniem, którego się zupełnie nie spodziewaliśmy było sympozjum i książka o Wandzie Malczewskiej - mówi Zbigniew Skuza - prezes Stowarzyszenia:

Członkiem Stowarzyszenia, ale również jednym ze sponsorów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej jest Mariusz Fogiel. - Coraz trudniej znaleźć dobro i piękno, a prawdy to już w ogóle nie ma w naszym życiu społecznym, ale przede wszystkim w politycznym. Dlatego warto promować te wartości! - przekonuje:

Podczas spotkania wręczono podziękowania dla partnerów i sponsorów Stowarzyszenia. Wśród nich znaleźli się m.in Piotr Ciołkiewicz, ks. Mirosław Prasek z kongregacji Oratorium św. Filipa Neri, Piotr Pajestka, Elżbieta Braczkowska. Podziękowania powędrowały również do redakcji diecezjalnych mediów. Spotkanie swoją obecnością uświetnił również Biskup Radomski Henryk Tomasik. 

Zapraszamy do nas: