Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Gościmy dzieci z Ukrainy

piątek, 11 lipca 2014 14:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Szesnaścioro ukraińskich dzieci spędza wakacje w diecezji radomskiej. Najpierw przebywały przez dziesięć dni w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Emaus w Turnie koło Białobrzegów Radomskich, obecnie są w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie.

Grupą opiekuje się m.in. siostra Faustyna ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. - Nasze dzieci są bardzo zadowolone. Odczuwamy wielką radość, że są ludzie, którzy otwierają serca przed nami. Czujemy się jak w domu. Dodam, że dzieci uczestniczą również w rekolekcjach - powiedziała zakonnica.

Podczas pobytu w Polsce dzieci z Ukrainy zwiedziły m.in. już Warszawę, Sandomierz, były również na Jasnej Górze. Koszty wycieczek pokrywa Caritas Diecezji Radomskiej. - Z wielką radością uczestniczymy w organizacji tego turnusu. Pomagamy w miarę naszych możliwości. Cieszymy się, że dzieci mogły zwiedzić szczególnie Jasną Górę - powiedział ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Dzieci, które przebywają w Polsce, pochodzą z parafii Biała Cerkiew, której proboszczem jest pochodzący z diecezji radomskiej ks. Jarosław Pałka. Dziećmi opiekuje się m. in. ks. Enrique Lopez Imvernom, który jest wikariuszem w Białej Cerkwi.