Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Przemienienie Pańskie
Dziś jest: 06 sierpnia 2020

Wydarzenia

Dzień Osób Konsekrowanych

piątek, 31 stycznia 2020 18:58 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Droga osób konsekrowanych w dzisiejszym świecie nie jest łatwa. Spada liczba zawieranych małżeństw. To samo dotyka zakonów. Dlatego ważne jest odkrywanie drogi powołania – powiedział ksiądz biskup Piotr Turzyński na antenie Radia Plus Radom.

- Wśród nas żyją ludzie, którzy oddali się Bogu. Wiele im zawdzięczamy. Mam tu na myśli edukację, oświatę, czy uniwersytety, a nawet szpitale czy uprawę roli. To wszystko jest dziełem zakonów. W naszej diecezji mamy urszulanki, które prowadzą świetlicę dla dzieci, siostry ze zgromadzenia córek Maryi Niepokalanej, które prowadzą dom opieki dla osób terminalne chorych, ojców bernardynów, którzy prowadzą jadłodajnię dla ubogich, czy księży pallotynów, którzy prowadzą hospicjum a nawet siostry miłosierdzia, które prowadzą przedszkole. Są jeszcze siostry służki w Mariówce. My ich wszystkich potrzebujemy – powiedział bp Turzyński. Posłuchaj całej rozmowy. Z biskupem Piotrem Turzyńskim rozmawiała Magdalena Gliszczyńska

 

2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1997 r. Centralne obchody w diecezji radomskiej odbędą się 1 lutego w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie z racji trwającego w diecezji Roku Rodziny.

Zapraszamy do nas: