Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Rowerzyści u Czarnej Madonny

niedziela, 13 lipca 2014 02:34 / Autor:

Niemal dwustu pielgrzymów z diecezji radomskiej włączyło się w 9. Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową na Jasnej Górze.

 

W sobotę o godz. 13 na Wałach Jasnogórskich sprawowana była Msza Św. dla ok. tysiąca rowerzystów z różnych zakątków Polski. Przewodniczył jej biskup pomocniczy koszalińsko-kołobrzeski, Krzysztof Zadarko, który jest też przewodniczącym Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Z diecezji radomskiej pielgrzymowały grupy: z Radomia po raz szósty pod wodzą Macieja Kopyta, grupa Akcji Katolickiej, grupa ze Starej Błotnicy, ze Zwolenia i z Szydłowca. Pielgrzymi wrócili do domu w sobotę wieczorem. Niektórzy przyjadą w niedzielę, ponieważ powrót zaplanowali też rowerem. 
Wrażenami podzielili się z nami pielgrzymi VI Radomskiej Pielgrzymki Rowerowej oraz Pielgrzymki Akcji Katolickiej. Każda z grup liczyła niemal czterdzieści osób. Pierwsi wyruszyli w środę, by dotrzeć do Częstochowy w piątek wieczorem. 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Natomiast pielgrzymi Akcji Katolickiej wyjechali z Radomia w czwartek, a u celu byli w sobotę.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Wszystkim pielgrzymom towarzyszyło dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Patronem medialnym tych pielgrzymek było Radio Plus Radom.