Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Henryk Tomasik zapowiedział Jerycho Rodzin w diecezji radomskiej

poniedziałek, 03 lutego 2020 14:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W diecezji radomskiej 25 marca rozpocznie się Jerycho Rodzin. W każdym dekanacie będzie ono trwało siedem dni. W centrum tych spotkań będzie celebracja mszy świętej w intencji małżeństw i rodzin.

Każda parafia będzie przez wyznaczoną dobę adorowała Najświętszy Sakrament. Będzie to uwielbienie, dziękczynienie ale też błaganie z różańcem w ręku w intencji rodzin, małżonków i dzieci. Zagadnienie zostało omówione w trakcie spotkania księży dziekanów, które odbyło się 3 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

- Statystyki są niepokojące. W Polsce występuje ok. 70 tys. rozwodów rocznie. Na tysiąc zawartych małżeństw, 350 się rozpada. Spada ilość związków sakramentalnych. Dlatego trzeba zacząć od modlitwy, dlatego 25 marca rozpoczniemy Jerycho Rodzin – powiedział bp Henryk Tomasik:

Diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Sławomir Adamczyk mówił, że w obliczu otaczającej laicyzacji i deformacji rodziny, wydaje się konieczne przypomnienie znaczenia Eucharystii dla życia małżeńskiego i rodzinnego. - Dlatego księża proboszczowie wraz z księżmi wikariuszami oraz osobami świeckimi są zaproszeni do podejmowania własnych inicjatyw modlitewnych w czasie trwania Jerycha. Uczyńmy wszystko, aby poprzez modlitewne czuwanie, wierni diecezji radomskiej mogli wybłagać jak najwięcej łask dla małżeństw i rodzin – zachęcał ks. Adamczyk:

Modlitwa adoracyjna przed Najświętszym Sakramentem w formie Jerycha Rodzin rozpocznie się 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie, a zakończy 28 października 2020 r.

Jerycho Rodzin jest zaproszeniem dla wszystkich duszpasterzy, małżeństw i rodzin, młodzieży i narzeczonych, a także rodziców, babć i dziadków oraz wszystkich wiernych do odważnego zaangażowania się na rzecz małżeństwa i rodziny katolickiej. - Trzeba mieć nadzieję, że przyczyni się ono do odnowienia w rodzinach miłości, wiary i ducha pobożności – powiedział ksiądz biskup Tomasik.

W każdym dekanacie Jerycho Rodzin będzie trwało siedem dni. W trakcie nabożeństw będzie wystawiana kopia obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej ze Studzianny. Uczestnikom modlitw będą towarzyszyły również relikwie świętej Joanny Beretty Molli i świętych Zelii i Ludwika Martin.