Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Relikwie papieskie w Mariówce

niedziela, 13 lipca 2014 12:28 / Autor:

Relikwie krwi św. Jana Pawła II przybyły do Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce w diecezji radomskiej. 

Zostały one umieszczone w kaplicy domu generalnego. Na stałe znajdą one swoje w kaplicy budynku, w którym mieście się Dzieło Pomocy Chorym "Promień".

Relikwie z rąk kardynała Stanisława Dziwisza odebrały: przełożona generalna matka Mirosława Grunt oraz wikaria siostra Lilla Gajda. Siostra Grunt przypomniała, że dzieło "Promień" powstało w hołdzie Janowi Pawłowi II, który niestrudzenie wzywał do kształtowania w sobie wyobraźni miłosierdzia. - Ojciec Święty zawsze był blisko ludzi, zwłaszcza chorych, naznaczonych cierpieniem i słabością. Jest naszą radością, że miejsce do którego przybywają ludzie potrzebujący opieki medycznej i duchowej zostanie uhonorowane przez obecność w kaplicy relikwii Świętego Papieża. Pozostaną one wyrazem naszej łączności z Tym, którego tak bardzo kochaliśmy, zachętą do zagłębiania się w przesłanie, jakie niósł swym życiem oraz inspiracją do tego, by na co dzień nie zapominać o świętości i do niej zmierzać - powiedziała s. Mirosława Grunt.

W ramach Dzieła Pomocy Chorym "Promień" siostry służki prowadzą nowoczesny ośrodek zdrowia. Siostry służki przeznaczyły na ten cel budynek byłych szkół, skonfiskowany przez władze komunistyczne i zwrócony po 50 latach. Budynek ten wymagał kapitalnego remontu oraz dostosowania do nowych funkcji. Działa już poradnia neurologiczna, psychologiczna i pedagogiczna, czynny jest już dzienny oddział rehabilitacji. Systematyczne odbywają się spotkania dla osób z łagodnymi zaburzeniami pamięci.