Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Czasami, życie zależy od 1%

piątek, 07 lutego 2020 10:59 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Tylko 1 %, a może sprawić tyle dobrego - podkreśla Caritas Diecezji Radomskiej i zachęca do przekazywania 1% podatku. Dzięki akcji, podatnicy przelali w zeszłym roku na jej konto ponad 600 tys. złotych. Zebrane pieniądze pozwolą na zwiększenie skali świadczonej pomocy.

Radomska Caritas pamięta nie tylko o głodnych, bezdomnych czy poszkodowanych w wypadkach, wspiera też dzieci i młodzież, rodziny wielodzietne oraz chorych. Dziękując za przychylność podatników w zeszłym roku, i w tym liczy na hojność i zaufanie, składając jednocześnie zobowiązanie do jeszcze większego zaangażowania w świadczoną pomoc.

- Wraz z ks. biskupem oraz naszymi podopiecznymi zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, jaką jest Caritas Diecezji Radomskiej. Widzimy potrzebę wspierania naszych podopiecznych, szczególnie ludzi chorych. Bywa, że naprawdę życie zależy od 1% - mówi dyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski:

Caritas Diecezji Radomskiej cieszy się ogromnym zaufaniem wśród mieszkańców. W 2017 roku na konto organizacji przelai ponad 606 tys. złotych. Rok później, kwotę niemal 610 tysięcy złotych. Dzięki pieniądzom, udało się wesprzeć 26 osób: 10 dzieci i 16 osób dorosłych. - Są to osoby bardzo chore, które również w tym roku będą potrzebować naszej pomocy. Pozyskane środki przeznaczymy na dofinansowanie kosztów leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego - dodaje dyrektor.

Warto dodać, że w zeszłym roku radomska Caritas kupiła kolejnych 30 łóżek elektrycznych, 4 koncentratory tlenu i 2 ssaki. Organizacja z powodzeniem prowadzi 4 wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego: w Radomiu, Drzewicy, Starachowicach i Kozienicach i już prowadzi rozmowy o otwarciu kolejnej. Ze sprzętu korzysta rocznie około tysiąca osób.

Nr KRS - 0000222733

Zapraszamy do nas: