Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Dom Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim prosi o pomoc

piątek, 14 lutego 2020 09:53 / Autor: Monika Nowakowska
foto:MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Trafiają tu poranieni przez los i zbuntowani, opuszczeni i nie potrafiący się bronić. Często traktowani z pogardą i lekceważeniem. Dom Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym daje im schronienie, bo to jedna z cegiełek miłosierdzia w okazałej twierdzy budowanej przez Caritas Diecezji Radomskiej, która dziś prosi o wsparcie.

Dom Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym to placówka opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizacyjnego z filią w Starachowicach. Pod swoją opieką ma 44 wychowanków. To tu trafiają dzieci po przejściach. - Staramy się zapewnić naszym podopiecznym warunki zbliżone do tych domowych, rodzinnych, począwszy od kwestii bytowych, po pomoc psychologiczną i intelektualną, ale przede wszystkim okazać uczucie, zrozumienie i miłość, której często zabrakło w ich domach rodzinnych. Przyczyny, dla których się tu znalazły, to przede wszystkim niewydolność wychowawcza rodziców, alkoholizm czy niedopilnowanie obowiązku szkolnego – mówi dyrektor placówki Małgorzata Sawicka:

Tu, każdy z młodych ludzi ma za sobą inną, mniej lub bardziej skomplikowaną życiową historię. Jedni, po ukończeniu 18. roku życia usamodzielniają się i próbują ułożyć sobie życie na nowo, ale są i tacy, którzy, mimo pełnoletności, zostają. - Robimy wszystko, aby stworzyć im choć namiastkę domu. Ale tym, co stanowi w tej chwili największy problem, to pieniądze. Te, które otrzymujemy z samorządu wystarczają na pokrycie podstawowych potrzeb, a jest ich dużo więcej - mówi dyrektor:

Placówka liczy na wsparcie. Ogromną pomocą mógłby okazać się odpis 1% podatku.

KRS 0000 222 733 cel szczegółowy: Dom Dziecka

 

Zapraszamy do nas: