Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Jedno życzenie papieża na setną rocznicę urodzin

niedziela, 16 lutego 2020 13:37 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Pięknym prezentem na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II będzie zapoznanie się z jego nauczaniem, ale też spełnianie jego życzeń. Zachęcił do tego ks. bp Henryk Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" w Radiu Plus Radom.

Pojawia się coraz więcej pomysłów jak uczcić 100 lat od narodzin papieża. Oprócz wydarzeń kulturalnych, sportowych itp. każdy może pogłębić znajomość tekstów papieskich. - Piękne encykliki, niektóre może trochę trudne, ale też piękne homilie, które były wygłoszone w Polsce, pokazują obraz dojrzałego chrześcijanina, ukazują kierunek pracy, pokazują też bardzo ważny wymiar troski o polską kulturę - powiedział biskup Tomasik.

Poznanie nauczania umożliwia przejście do jego wypełniania. - Proszę o to, by każdy z nas spełnił jedno z życzeń Ojca Św. To wielkie wołanie o udział w Eucharystii, wielkie wołanie o to, aby pogłębić swoje uczestnictwo w sakramentach świętych. To wielkie wolanie o to, aby pogłębić pobożność maryjną, wielkie wołanie o to, by troszczyć się o sprawiedliwość. Ojciec Św. cały program jednej z pielgrzymek poświęcił błogosławieństwom. Dobrze byłoby, aby każdy z nas złożył jakiś szczególny dar, jakieś umartwienie w tej nitencji, aby inni także uwierzyli, bo to jest nasze wspólne dzieło - zaapelował ks. bp Henryk Tomasik.

Sto lat od narodzin Karola Wojtyły minie dokładnie 18 maja 2020 roku.

Zapraszamy do nas: