Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Goście z Nazaretu w Kałkowie

wtorek, 15 lipca 2014 11:25 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Członkowie wspólnoty chrześcijan z Ziemi Świętej z Nazaretu "Nowe życie" przebywało w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Wizyta miała charakter ewangelizacyjno-ekumeniczny, gdyż członkami wspólnoty są chrześcijanie różnych Kościołów i obrządków.

Brat Przemysław Rębowski ze wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego mówi, że sytuacja polityczna i warunki życia w Ziemi Świętej nie należy do łatwych. - Chrześcijanie Ziemi Świętej starają się kontynuować tradycje wiary poprzez powrót do źródeł, odnawianie się poprzez głębsze poznanie Jezusa Chrystusa, wytrwałość i wierność. Szczególnym zadaniem członków wspólnoty jest zachęcanie chrześcijan, aby nie opuszczali ziemi ojczystej ich Mistrza i Pana Jezusa Chrystusa - powiedział brat Rębowski.

Goście zostali zaproszeni przez kustosza sanktiarium ks. Zbigniewa Staniosa oraz brata Pawła Boliboka ze Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego. - Członkowie wspólnoty w sanktuarium prosili o modlitwę i wsparcie, aby mogli kontynuować chrześcijańską obecność i posługę w ojczystej ziemi Jezusa Chrystusa. Ponadto członkowie wspólnoty odwiedzili miejscowe placówki znajdujące się na terenie sanktuarium m.in Warsztat Terapii Zajęciowej - poinformował ks. Stanios.

Wspólnota "Nowe Życie" została założona w Nazarecie przez O. Bazylego Farag Nakhela. Wspólnota kieruje się przesłaniem duchowego dziedzictwa swego założyciela, który w duchowości Nazaretu widział pełnię doskonałości. Członkowie na co dzień posługują w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie, uczestniczą w całotygodniowej liturgii. Członkowie wspólnoty współpracują także z siostrami i braćmi muzułmanami. Szczególnym aspektem tej współpracy jest pomoc młodym muzułmanom w spełnieniu pragnienia poznania Jezusa, dlatego proponują im rekolekcje i inne formy formacji duchowej.

Obecnie wspólnota składa się z pięciu osób konsekrowanych. Jest wśród nich seminarzysta, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich. Wspólnota mieszka w Nazarecie, w domu wynajętym od rodziny Sługi Bożego Simaan Srugiego.