Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Rowerem przez ziemię świętokrzyską

środa, 16 lipca 2014 11:27 / Autor:

Ks. Leszek Seweryn z parafii Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie zaprasza młodzież na rajd rowerowy po ziemi świętokrzyskiej.

 

To już szósta impreza rowerowa, którą organizuje ks. Leszek. Robił to zarówno będąc wikariuszem w Radomiu, jak i po przenosinach do Stąporkowa. Zwiedził wraz z młodzieżą m.in. Roztocze, Jurę Krakowsko - Częstochowską, Dolny Śląsk. Natomiast 28 lipca rozpocznie się rajd rowerowy po ziemi świętokrzyskiej. - Korciło mnie, aby odbyć może nie taki strasznie daleki regionalnie rajd, ale taki, który dałby młodzieży możliwość odkrycia terenów, na których mieszka, bo taką jakąś dziwną tendencją jest, że nie zna się swoich bliskich rodzinnych stron. A w województwie świętokrzyskim jest do odkrycia wiele przepięknych miejsc - mówi ks. Leszek. Na trasie rajdu są m.in. Kałków, Wąchock, Starachowice. Rowerzyści zwiedzą miejsca pamięci narodowej, miejsca kultu, podziwiać będą też piękna przyrodę. Na rajd można zapisywać się do 22 lipca pod numerem telefonu: 783 755 577.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.