Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

Wydarzenia

Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas na wspólnych rekolekcjach

niedziela, 08 marca 2020 19:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- Spotkanie rekolekcyjne wolontariuszy to zabranie przez Pana Jezusa nas wszystkich na górę, osobno. Zabranie nas po to, żeby na chwilę odpocząć, zanurzyć w łasce Bożej - mówi ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Ponad siedemdziesięciu wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Radomskiej wzięło udział w weekendowych rekolekcjach w ośrodku Emaus. 

W szkolnych kołach Caritas w całej diecezji formalnie działa ponad 1500 wolontariuszy. Nieformalnie ta liczba może być jeszcze większa. Ośrodek nie zmieściłby takiej grupy, dlatego w rekolekcjach udział wzięli przedstawiciele wolontariuszy, a jednym z ich zadań będzie przekazanie wiedzy dalej. - Oderwanie się od codzienności sprawia, że zaczynamy podświadomie nakierowywać się na inne wartości. A te wartości zdobywamy tutaj, kiedy poprzez rekolekcje, zamyślenie staramy się przekazać młodym ludziom jak najwięcej dobra - mówi ks. Robert Kowalski: 

Rekolekcje rozpoczęły się w piątek, 6 marca wieczorem i potrwały do niedzielnego popołudnia. Na rozpoczęcie i zakończenie wspólnego czasu sprawowana była Msza św. Nie brakowało nabożeństw , nauk rekolekcyjnych, czasu na osobistą refleksję, ale również na integrację z rówieśnikami. - Dzieci są bardzo zadowolone i już chcą przyjechać na rekolekcje w przyszłym roku - mówi Iwona Stępniewska - koordynator Szkolnych Kół Caritas: 

Zadowolenia nie kryją sami wolontariusze oraz ich opiekunowie. Wszyscy zgodnie podkreślają, że taki czas jest potrzebny, by skupić się na relacji z Bogiem i drugim człowiekiem, a także "naładować akumulatory" na kolejne wyzwania: 

Rekolekcje poprowadził ks. Krzysztof Wróbel, a wolontariuszy w sobotę, 7 marca w Emaus odwiedził Biskup Radomski Henryk Tomasik. 

Wolontariusze szkolnych kół włączą się również w ogólnopolską akcję Caritas "Jałmużna Wielkopostna".