Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Warto żyć ekstremalnie

sobota, 14 marca 2020 08:30 / Autor: Monika Nowakowska
foto: JSzczechowski/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

3 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ostateczne decyzje co do jej organizacji zapadną po 29 marca.

Hasło tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to: „Droga przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia”.

Przypomnijmy, wierni mają do wyboru 5 tras o długości od 40 do 50 km. - Specyfika EDK polega na samotnym i indywidualnym jej odbywaniu, dlatego nie ma mowy o większych skupiskach wiernych na małym obszarze - podkreślają koordynatorzy EDK księża Mariusz Wilk i Krzysztof Bochniak.

Wątpliwości mogłaby budzić wspólna Msza Św. organizowana tuż przed wymarszem. Dlatego już wiadomo, że prawdopodobnie się ona nie odbędzie, a wierni zostaną pobłogosławieni przez Ordynariusza Diecezji Radomskiej ks. bp Henryka Tomasika. O szczegółach i ewentualnych zmianach będziemy informować na www.radioplus.com.pl.

Rozprowadzanie pakietów uczestnika odbywać się będzie od godz. 18.00 w salce parafialnej i przedsionku katedry. Szczegóły i zapisy na www.edk.org.pl.

Idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej narodziła się w Krakowie w 2009 r. Jej pomysłodawcą był ks. Jacek Stryczek oraz stowarzyszenie "Męska Strona Rzeczywistości". Radom włączył się w tę akcję po raz pierwszy w 2014 roku. Wtedy z Radomia do sanktuarium MB Staroskrzyńskiej drogę krzyżową rozważało ponad 130 osób. Najstarszy miał ponad 70 lat.

Wybór skrzyńskiego sanktuarium nie jest przypadkowy. Znajduje się tam Polska Droga Krzyżowa. Przy każdej plenerowej stacji umieszczone są w formie napisów najważniejsze wydarzenia z dziejów kraju, m.in. chrzest Polski, zjazd gnieźnieński, czy najazd Tatarów na Polskę.