Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Świetlica zimą, świetlica latem

poniedziałek, 21 lipca 2014 07:43 / Autor:

Około 30 dzieci przychodzi codziennie w wakacje do świetlicy socjoterapeutycznej, prowadzonej przez radomską Caritas.

 

Dzieci i młodzież grają w piłkę, biorą udział w konkursach, zabawach integracyjnych, po prostu odpoczywają. Wychodzą także na basen, do kina, czy na ściankę wspinaczkową. Każdego dnia dzieci otrzymują też ciepły posiłek. Wkrótce wyjadą na obóz do Zakopanego. - One chyba najbardziej potrzebują, żeby przyjść tutaj, żeby pobyć z sobą. To jest pierwsza i zasadnicza rzecz, o którą bardzo walczą i bardzo chcą, żeby dać im taki czas, kiedy mogą po prostu porozmawiać, posiedzieć, pobawić się - mówi kierownik świetlicy s. Małgorzata Binkowska.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

A co najbardziej lubią sami uczestnicy wakacji w Caritasie?

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Świetlica przy ul. Kościelnej 14 b czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 15.

 

Na tegoroczną akcję wakacyjną radomska Caritas przeznaczyła sto tysięcy złotych. Dzięki temu w akcji w różny sposób weźmie udział kilkaset dzieci. Organizacja pokryła również w części pobyt ukraińskich dzieci, które przebywały na terenie diecezji radomskiej: w Ośrodku Emaus w Turnie i sanktuarium maryjnym w Kałkowie - u podnóża Gór Świętokrzyskich.