Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Skrzydła wsparcia dla dzieci

piątek, 11 października 2013 14:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dziesięcioro dzieci z diecezji radomskiej zostało objętych programem stypendialnym ''Skrzydła''.

Program długoterminowej pomocy jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie wymagają pomocy w formie dożywiania w szkole, zakupu wyprawek z artykułami szkolnymi, dofinansowania do wycieczek szkolnych.

Koordynator akcji Iwona Stępniewska z Caritas Diecezji Radomskiej powiedziała, że program proponuje objęcie opieki finansowej nad dzieckiem przez firmy i osoby prywatne, które poprzez deklaracje zobowiążą się do wsparcia finansowego ucznia przez okres przynajmniej jednego semestru szkolnego. - Największą zaletą programu jest to, że darczyńca wie na co są przeznaczane jego środki. Zna dziecko z imienia i w każdej chwili może się również dowiedzieć o jego sytuacji materialnej - informuje Iwona Stępniewska. Dodaje, że opieka polega na co miesięcznej wpłacie i jest to sugerowana kwota w wysokości ok. 150 złotych miesięcznie.

Inspiracją powstania Programu Skrzydła jest przesłanie Jana Pawła II, wygłoszone podczas ostatniej pielgrzymki do Polski. Ojciec Święty mówił, że ''potrzeba wyobraźni miłosierdzia, aby przyjść z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie; aby nie odwracać się od chłopca czy dziewczyny".

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.