Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Radomska Caritas ogłasza kolejną zbiórkę na respirator

poniedziałek, 13 kwietnia 2020 12:59 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Caritas Diecezji Radomskiej
Monika Nowakowska

Caritas Diecezji Radomskiej ogłasza kolejną zbiórkę - w najbliższą środę, 15 kwietnia będzie zbierać pieniądze na zakup respiratora dla szpitala w Starachowicach. W ramach dwóch poprzednich, udało się wesprzeć szpitale w Radomiu i Opocznie.

To kolejna, szczególna forma wsparcia służb medycznych walczących z pandemią koronawirusa uruchomiona przez Caritas Diecezji Radomskiej. W środę za pośrednictwem strony http://www.zanurzeniwmilosci.pl zbierane pieniądze na respirator dla jednoimiennego Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Wcześniej, 28 i 29 marca sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy na zakup respiratorów dla szpitali w Radomiu i Opocznie.

- Odpowadamy na apel włodarzy miasta i dyrekcji szpitala i razem z fundacją "SMS z Nieba" prowadzącą stronę zanurzeniwmilosci.pl postanowiliśmy zorganizować zbiórkę. To będzie jednodobowa zbiórka ogólnopolska. Liczy się każda złotówka. Bardzo proszę słuchaczy o włączenie się w tę zbiórkę - apeluje dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, ks. Robert Kowalski:

Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej szacuje, że jeśli uda się uzbierać pieniądze, to respirator w ciągu kilkunastu dni powinien trafić do szpitala.

Przypomnijmy, w Wielki Piątek radomska Caritas przekazała też partię środków dezynfekcyjnych dla personelu medycznego szpitala w Kozienicach. Wciąż prowadzi także zbiórkę na urządzenia do dezynfekcji karetek.

Każdy kto zechce wesprzeć akcję powinien wejść na stronę www.zanurzeniwmilosci.pl, wybrać kwotę jaką chce zasilić zbiórkę i dokonać szybkiej płatności, lub na konto Caritas Diecezji Radomskiej 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem: respirator Starachowice.